Chociaż do targów Consumer Electronics Show zostało jeszcze trochę czasu, już teraz HTC uchyliło rąbka tajemnicy na temat swojego nowego, flagowego zestawu AR / VR. Urządzenie ma zostać zapowiedziane już w przyszłym miesiącu, na rozpoczynających się 5 stycznia targach.

AR i VR – dwa w jednym

Na chwilę obecną HTC trzyma mocno język za zębami. I choć na pełną specyfikację sprzętu przyjdzie nam jeszcze poczekać, globalny szef produktów HTC, Shen Ye, przyznał w rozmowie z The Verge, czego możemy się spodziewać. Ujrzymy mały, lekki headset typu „wszystko w jednym”, który zagwarantuje nam w pełni funkcjonalną wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. „Chodzi o wykorzystanie wszystkich tych postępów, które poczyniliśmy. Nie tylko w aspektach projektowych, ale także technicznych i zbudowanie z tego czegoś, co jest znaczące i atrakcyjne dla konsumentów”.

Jeśli przyjrzeć się jedynym udostępnionym publicznie grafikom, przedstawiającym zapowiadane urządzenie, pewne jest jedno. Otóż nienazwany jeszcze zestaw słuchawkowy ma wygląd przypominający… gogle z przednimi i bocznymi kamerami. Kupujący będą mogli używać tego zestawu nie tylko do gier, rozrywki, czy też ćwiczeń, co oczywiste. Gogle sprawdzą się również do „niektórych z bardziej zaawansowanych zastosowań”, w tym narzędzi zwiększających produktywność i usprawniających pracę w przedsiębiorstwie.

HTC ogłosi lekkiego konkurenta Meta Quest na targach CES
Tyle wiemy z Twittera – na więcej przyjdzie nam poczekać do targów CES.

Specyfikacja – co już wiemy?

Omawiany model headsetu ma gwarantować dwie godziny pracy na baterii. Co więcej, będzie w pełni samowystarczalny i będzie obsługiwał kontrolery z sześcioma stopniami swobody, a także śledzeniem dłoni. Jedną z kluczowych funkcji zestawu będą skierowane na zewnątrz kamery. Ich celem jest przekazanie kolorowego obrazu wideo na ekrany użytkowników, umożliwiając korzystanie z rzeczywistości mieszanej.

Choć całość wygląda i zapowiada się naprawdę kusząco, warto pamiętać o jednym: opcja rzeczywistości mieszanej wciąż wydaje się dość eksperymentalna. Najpewniej jej potencjał będzie się ujawniać dopiero stopniowo po premierze urządzenia, kiedy programiści zaczną szukać kolejnych możliwości wykorzystania takiego rozwiązania. Nadchodzący zestaw AR / VR jest tym, który HTC zapowiadał jeszcze w październiku, uchylając rąbka tajemnicy na temat swoich planów.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *