Lubisz czasem zagrać w gry na komputerze lub konsoli? A może dopiero rozważasz zakup konsoli, ale nie chcesz wydawać dużo na najnowsze modele? W takim razie może zainteresuje Cię, PlayStation Vita, znana również jako PS Vita?

To konsola przenośna, która zadebiutowała na rynku pod koniec 2011 roku. Mimo że jej produkcja została zakończona kilka lat temu, Sony PlayStation Vita nadal cieszy się sporym uznaniem wśród graczy, którzy doceniają jej unikalne cechy i bogatą ofertę dostępnych gier.

Czym jest konsola PlayStation Vita?

PlayStation Vita w skrócie PS Vita, do pewnego stopnia zrewolucjonizowała świat gier przenośnych dzięki swojej specyfikacji. Posiada ekran dotykowy, możliwość połączenia z Wi-Fi oraz Bluetooth, a także dwa analogowe przyciski, które zapewniają precyzyjne sterowanie w grach. Model PS Vita oferuje również dostęp do PlayStation Store, gdzie użytkownicy mogą pobierać gry i aplikacje.

Co sprawia, że pomimo że PS Vita nie jest już produkowana nadal cieszy się sporą popularnością?

PlayStation Vita przyciąga graczy dzięki swojej przenośnej formie, możliwości korzystania z aplikacji takich jak YouTube, a także dostępowi do bogatej biblioteki gier. Wśród nich znajdują się tytuły, które zyskały szczególne uznanie wśród graczy i zapisały się w historii konsoli jako zapewniające niezapomniane przeżycia. Jedną z najbardziej uwielbianych produkcji jest np. Rayman Legends. Inna Persona 4 Golden, będąca remasterem klasycznej jRPG, która zyskała nowe życie na PS Vita, przyciągając zarówno fanów serii, jak i nowych graczy. Dynamiczny platformer Gravity Rush zapewniał niezapomniane wrażenia z eksploracji m.in. za sprawą unikalnego systemu walki, stając się jednym z najbardziej charakterystycznych tytułów na konsolę. Dla miłośników przygodowych gier z elementami zagadek świetnym wyborem jest Danganronpa, seria opowiadająca mroczne historie osadzone w szkolnym środowisku, która wciąga graczy swoją intrygującą fabułą. Innymi godnymi uwagi grami są Tearaway – urocza przygodówka z niezwykłym światem zbudowanym z papieru oraz Killzone: Mercenary – mobilna odsłona znanej serii FPS, oferująca wysoką jakość grafiki i wciągającą rozgrywkę.

Dzięki nim gracze mogą wcielić się w różnorodne role, od bohaterów walczących z przestępczością w futurystycznym świecie po podróżników eksplorujących fantastyczne światy. Wszystkie te gry wspólnie tworzą bogaty ekosystem rozrywki, który wciąż przyciąga nowych entuzjastów do świata PlayStation Vita. System PS Vita umożliwia również graczom kontynuowanie postępów w grach na telewizorze, korzystając z opcji Remote Play.

PlayStation Vita – konsola z historią, którą wciąż warto posiadać

Jakie cechy wyróżniały PS Vitę na tle innych konsol dostępnych na rynku w tym samym czasie?

PS Vita wyróżniała się wysoką jakością wykonania, ekranem OLED (w pierwszej wersji) lub LCD (w modelu slim), a także unikalnym tylnym panelem dotykowym. W porównaniu do podobnych produktów, jak Nintendo Switch, PS Vita oferowała bardziej kompaktowe rozmiary i dedykowane gry, które były dostępne wyłącznie na ten system.

Z jakim wydatkiem należy się liczyć chcąc kupić używaną konsolę PS Vitę?

To punkt, na który z pewnością czekają czytelnicy. Ceny używanych konsol PS Vita mogą się różnić, ale zazwyczaj oscylują pomiędzy kwotą 500 zł a 1200 zł w zależności od jej stanu, modelu, roku produkcji i dołączonych gier oraz akcesoriów, takich jak karty pamięci czy etui.

Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu konsoli z drugiej ręki?

Przy zakupie konsoli Vita od poprzedniego właściciela, warto zwrócić uwagę na stan baterii, obecność wszystkich przycisków i portów, stan ekranu. Należy również upewnić się, czy konsola posiada najnowsze aktualizacje oprogramowania. Producent wydawał je regularnie. Ostatnia miała miejsce w 2022 roku, a więc już po zakończeniu jej sprzedaży.

Podsumowanie

Jak widać z powyższego, PlayStation Vita to konsola z pewną historią, która nadal oferuje swoim użytkownikom wiele dobrego. Jej przenośna natura, unikalne gry i funkcje, jak Remote Play, sprawiają, że jest to produkt, który wciąż warto posiadać, pomimo że został wycofany z produkcji. Względnie atrakcyjne ceny urządzenia na rynku wtórnym, sprawiają, że PS Vita pozostaje atrakcyjną opcją dla miłośników gier przenośnych i lubią w ten sposób spędzać wolne chwile. Bogata biblioteka tytułów dostępnych na konsolę, nadal przyciągają graczy i sprawia, że nie sposób się nią znudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *