Notatki to jedna z podstawowych aplikacji na Windows 11 i choć przez wielu jest niedoceniana, to Microsoft planuje wzbogacić ją o nowe funkcje. Czy zwiększy to zainteresowanie użytkowników?

Przecieki informacji zarówno w firmach motoryzacyjnych, jak i technologicznych są czymś normalnym. Czasem dzieją się przypadkowo, a innym razem celowo, aby wzbudzić zainteresowanie. Tym razem jeden z pracowników, starszy menadżer projektu, omyłkowo wrzucił na Twittera informację, że notatki w Windows 11 otrzymają funkcję zakładek i choć tweet po chwili zniknął, to jednak w Internecie nic nie ginie. Do wpisu załączone było zdjęcie, które przedstawiało zrzut ekranu nowego notatnika z podświetlonym napisem o treści – „Poufne: Nie omawiaj funkcji ani nie rób zrzutów ekranu”. Jak widać, chyba komunikat nie był odpowiednio wyraźny, skoro auto zrobił zrzut ekranu i podzielił się nim w szerszym gronie.

Notatki w Windows 11 otrzymają funkcję zakładek - przeciek od pracownika

Co to oznacza?

Wiemy, że projekt jest we wstępnej fazie rozwoju i dopiero w pierwszej połowie 2023 roku prawdopodobnie trafi do testerów. Pojawienie się zakładek w Notatniku może zwiastować, że Microsoft wraca do swojego starego projektu ( z 2018 roku) znanego pod nazwą “Sets”, który to w Windowsie 10 wprowadzał zakładki do wszystkich wbudowanych programów. Finalnie firma się z tego wycofała i nie zostało to opublikowane oficjalnie, chociaż wiele osób obchodziło zabezpieczenia i wprowadzało własne usprawnienia w tym kierunku. W tym roku Windows 11 został wzbogacony o zakładki w Eksploratorze Plików i zostało to pozytywnie przyjęte przez użytkowników.

Więcej szczegółowych informacji poznamy w nadchodzącym roku, kiedy to Microsoft wyciągnie wnioski po testach. Jeśli przebiegną pomyślnie, to możemy spodziewać się dodania zakładek w jednej z aktualizacji i prawdopodobnie rozwijania projektu o kolejne wbudowane aplikacje. Sam przeciek wydaje się być zamierzony, aby z tematu, obok którego wiele osób przeszłoby obojętnie, zrobić małe zamieszenia i skierować ponownie oczy użytkowników w stronę wbudowanego notatnika. Czy taka funkcjonalność zakładek sprawdziłaby się waszym zdaniem na Windows 11? Jakie macie zdanie na ten temat?

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *