Wyczekując nowego MacBook Air wiemy, że pojawi się w drugiej połowie 2022 i będzie to jedna z ciekawszych premier w tym roku. Jaka będzie specyfikacja nowych komputerów od Apple? Czy ujrzymy chip M2 w serii Air?

Niedawno Apple pokazało nowego Maca Studio, który wyposażony jest w układ M1 Ultra. Gdy emocje po tamtej premierze opadły, możemy wrócić do bardziej przyziemnych tematów i tak jak bumerang wraca prezentacja zupełnie nowych urządzeń z serii MacBook Air. Informacji pojawia się coraz więcej, a to oznacza, że premiera jest już za rogiem. Zgodnie z tym co podaje DigiTimes, powołując się na swoje źródło z łańcucha dostaw producenta z Cupertino, MacBook Pro w pierwszym kwartale 2022 roku sprzedawał się lepiej niż prognozowano. Apple chce podtrzymać trend sprzedażowy, a nawet go zwiększyć, dlatego w drugiej połowie tego roku na rynku mają zadebiutować nowe laptopy z serii Air.

Nowy MacBook Air w drugiej połowie 2022 - podsumowanie informacji

MacBook Air 2022 – specyfikacja

Na temat specyfikacji wciąż jest bardzo wiele sprzecznych informacji. Różne źródła podają dwie wersje specyfikacji: pierwszy wariant to pozostawienie obecnych układów M1 i ewentualne zwiększenie liczby rdzeni, co miałoby wpływ na wydajność urządzeń. Druga wersja mówi o wprowadzeniu układu M2 z 8-rdzeniowym procesorem oraz możliwością wyboru pomiędzy 9-rdzeniowym a 10-rdzeniowym układem graficznym. Potwierdzają się natomiast informacje, że zwiększy się ekran w nowych MacBookach Air i będzie to przekątna 13,6 cala zamiast 13,3 cala. To delikatna różnica, ale w połączeniu z bryłą urządzenia nawiązującą do MacBooka Pro może mieć duże znaczenie. Prawdopodobnie ekran mini-LED nie będzie dostępny w nadchodzących Air’ach.

Produkcja w drugiej części 2022

Masowa produkcja nowych laptopów od Apple spodziewana jest pod koniec Q2 lub na początku Q3 tego roku. Dostępne będzie kilka wersji kolorystycznych, znacznie więcej niż do tej pory. Na razie mało mówi się na temat ceny, jednak podwyżki należy się spodziewać. Dokładne kwoty nie są jeszcze znane, ale nie ulega wątpliwości, że nowe MacBooki będą droższe o kilka “stówek”, co Apple postara się zrekompensować wprowadzając serię usprawnień.

Źródło: DigiTimes

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *