To nie wszystko – platforma firmy Valve odnotowała dodatkowo ustanowienie jeszcze jednego rekordu. Ponad 33 miliony użytkowników zalogowało się na swoje konto przez weekend. Zmianie ulega zatem także liczba równocześnie zalogowanych użytkowników online.

Platforma dystrybucji gier firmy Valve, Steam, zaliczyła właśnie rekordowy weekend. Po raz pierwszy udało się przekroczyć 10 milionów jednoczesnych graczy, znajdujących się równocześnie w grze. Ponadto przekroczono liczbę 32 milionów jednoczesnych użytkowników online. Według SteamDB (bazy danych, niezwiązanej z Valve), Steam zgromadził 10 082 055 aktywnych graczy w grze i 32 186 301 jednoczesnych użytkowników online. Ten drugi wynik to osoby, które były online, ale niekoniecznie grały w grę. Oba te rekordy padły w sobotę, 7 stycznia.

W rzeczywistości Steam pobił już wyżej wymieniony rekord jednoczesnych użytkowników online w ciągu kolejnych 24 godzin. SteamDB ogłosiło już bowiem ponownie, że nowy rekord wszechczasów wynosi obecnie 33 078 963 użytkowników.

Zobacz także: Apple Books po cichu wprowadza audiobooki stworzone z pomocą AI

Steam rośnie w siłę

Od początku 2020 roku, co zbiegło się z początkiem globalnej pandemii Covid-19, Steam coraz bardziej bije rekordy liczby jednoczesnych użytkowników online. W marcu 2020 roku ówczesny rekord liczby jednoczesnych użytkowników wynosił „zaledwie” 20 313 451 użytkowników. Wystarczyły dwa lata, by w marcu 2022 r. wzrósł do poziomu 30 milionów użytkowników, a obecnie został ponownie przekroczony.

Steam w miniony weekend osiągnął pułap 10 milionów graczy online

Dwie najpopularniejsze gry nie są zbyt zaskakujące. Najczęściej gracze sięgają po Counter-Strike: Global Offensive. Gra osiągnęła ponad milion równoczesnych graczy podczas minionego weekendu. Na drugim miejscu z kolei uplasowała się DOTA 2. Co jednak ciekawe, zaskakującym nowicjuszem wydaje się być gra na trzecim miejscu. Była to niedawno wydana Goose Goose Duck — darmowa gra społecznościowa dla wielu graczy, przypominająca Among Us (tytuł, który zyskał ogromną popularność podczas wprowadzenia obostrzeń Covidovych obostrzeń), której obecnym rekordem graczy online jest 640 324 użytkowników jednocześnie.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *