Po opóźnieniach i kilkukrotnym przekładaniu terminu w końcu fani fani serii gier Wiedźmin otrzymali nowe informacje od CD Projekt Red.

Wiedźmin 3 miał swoją premierę na platformach: PC, Xbox One oraz PlayStation 4 dokładnie 19 maja 2015 roku. Oznacza to, że tytuł jest świeżo po swoich siódmych już urodzinach. Przez te 7 lat polska produkcja zyskała rzeszę wiernych fanów na całym świecie. O jej popularności może świadczyć chociażby serial oparty na jej uniwersum wyprodukowany przez Netflixa – jedną z wiodących platform streamingowych dla filmów i seriali.

Nic więc dziwnego, że wraz z nadejściem nowej generacji konsol gracze oczekują wersji na te właśnie platformy. Zwłaszcza, że w międzyczasie swoją wersję otrzymali także gracze używający Nintendo Switch. Niestety, Wiedźmin 3: Dziki gon na Xbox Series X/S oraz PS5 był już przekładany na kolejne terminy, przy czym ostatnim razem fani nie otrzymali informacji o żadnej nowej dacie. Dobra wiadomość jest taka, że pojawiły się nowe informacje ze strony studia twórców gry – CD Projekt Red.

Wiedźmin 3 na konsole next-gen. Kiedy premiera?

Na oficjalnej stronie Wiedźmina na Twitterze pojawił się wpis mówiący wprost o bieżącym roku w kwestii pojawienia się Dzikiego Gonu na nowej generacji konsol. Niestety przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, gdyż twórcy zapowiedzieli premierę dopiero na 4. kwartał 2022. Radzimy zatem wszystkim zapalonym wiedźminom szykować portfele.

Dodatkowa zawartość – co zaoferuje Dziki Gon na nowe konsole?

Co ciekawe, można by rzec że na otarcie łez po długim czekaniu – Marcin Momot, dyrektor w CD Projekt Red zapowiedział, że next-genowa wersja Dzikiego Gonu będzie zawierała oba dotychczasowe DLC. Oprócz tego gracze mają też otrzymać zupełnie nowe DLC, zainspirowane serialem Netflixa.

Z publicznych danych wynika, że Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedał się dotychczas w liczbie ponad 40 milionów egzemplarzy. Zatem z pewnością wielu milionów graczy z niecierpliwością oczekuje nadchodzących nowości. Równocześnie jednak nadal oczekują zapowiedzianej pewien czas temu zupełnie nowej odsłony serii. Ma ona powstać na nowym silniku Unreal Engine 5.

Źródło: The Witcher via. Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *