Wraz z rozwojem Amazon Halo może zwiększyć się nasza świadomość na temat zdrowia, a przy okazji Alexa stanie się naszym doradcą w tej sprawie

W świecie Smart i Fit rozwiązań poszukujemy technologii, która nie tylko dobrze wygląda, ale również działa. Bo to właśnie skuteczność wielu rozwiązań jest problemem. Za każdym razem, gdy Amazon wprowadza jakąś nowość na rynek, to przyglądamy się z niemałym zaciekawieniem. Okazuje się, że nawet jeśli dane rozwiązanie nie podbije list sprzedażowych od razu, to z czasem jest implementowane w produktach innych producentów i staje się globalnym hitem. Teraz jest kolejna szansa na taką reakcję, a dotyczy ona opaski Amazon Halo, czyli w teorii inteligentnej opaski, która ma monitorować nasz stan zdrowia. Jak jest w praktyce?

Amazon Halo

Nowa aktualizacja, nowe funkcje

Amazon nie zapomina o swoich produktach, dlatego już dzisiaj, 4 marca, wypuścił aktualizację dla Amazon Halo. Celem aktualizacji jest rozwinięcie funkcji skupionych wokół naszego zdrowia i wykorzystana tutaj zostanie Alexa. Przy integracji z Halo ma ona udzielić nam informacji na temat naszego snu, wykonanej aktywności czy cennych wskazówek podpowiadanych przez aplikację. Może wydawać się, że to nie jest jakiś mega ważny gadżet, który odmieni nasze spojrzenie na smart opaski i zwiększy naszą świadomość w temacie zdrowia, ale to dopiero początek.

Amazon Halo

Jeśli Amazon dalej będzie rozwijać swój produkt, to wkrótce może dojść do sytuacji, że naszym lekarzem pierwszego kontaktu będzie asystent głosowy. Powiemy mu jak się czujemy, on zweryfikuje to z naszym stanem zdrowia na podstawie informacji z sensorów i czujników, a następnie połączy fakty i udzieli nam informacji. Brzmi świetnie? Pewnie, że tak, nawet trochę jak rodem z filmów o IronManie czy Sci-Fi, ale to dobry kierunek rozwoju inteligentnych technologii. Zwiększanie świadomości na temat zdrowia ludzi, to w dzisiejszych czasach ważny element, bo jako społeczeństwo cierpimy na wiele chorób po prostu z zaniedbania.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *