W dążeniu do usprawnienia zarządzania dokumentami, aplikacja Aplikacja Google Files otrzymała nową funkcję skanowania dokumentów. Eliminuje to konieczność przełączania się między aplikacjami w celu przechwytywania fizycznych dokumentów i integracji ich w cyfrowy przepływ pracy.

Dostęp do skanera jest prosty. Wystarczy otworzyć aplikację Files by Google i znaleźć nowy przycisk skanowania umieszczony na stronie głównej. Kliknięcie tego przycisku uruchamia aparat urządzenia z wyraźną ramką, która pomaga w umieszczeniu dokumentu. Aplikacja oferuje dwa tryby przechwytywania: manualny i automatyczny. Tryb manualny pozwala zrobić zdjęcie samodzielnie, podczas gdy tryb automatyczny wykrywa dokument i automatycznie wykonuje zdjęcie dla wygody użytkownika.

Aplikacja Google Files oferuje skanowanie dokumentów

Oprócz przechwytywania pojedynczych stron, skaner Files by Google obsługuje dokumenty wielostronicowe. Możesz bezproblemowo przechwytywać wiele stron i organizować je w pojedynczym pliku PDF. Po przechwyceniu dostępne są opcje edycji, pozwalające na precyzyjne dostrojenie zeskanowanego dokumentu. Obejmują one przycinanie i obracanie w celu precyzyjnego kadrowania. Zastosowanie filtrów w celu poprawy czytelności oraz funkcję czyszczenia w celu poprawy jakości obrazu. Po zadowoleniu się rezultatem, możesz zapisać zeskanowany dokument w dedykowanym folderze “Skanowane” w aplikacji Files by Google. Zapewniając, że wszystkie Twoje skany są zorganizowane w jednym miejscu.

Ta funkcjonalność uzupełnia istniejącą funkcję skanowania dokumentów w aplikacji Google Drive, oferując użytkownikom Androida większy wybór w preferowanym przepływie pracy. Co ciekawe, niektóre raporty sugerowały początkową dostępność na urządzeniach Pixel, ale funkcja wydaje się być wprowadzana bardziej szeroko poprzez aktualizację serwerową. Ta szersza dostępność zapewnia większą liczbę użytkowników Androida możliwość skorzystania z wygody skanowania dokumentów w aplikacji.

Aplikacja Google Files oferuje skanowanie dokumentów

Zatem, integrując skanowanie dokumentów bezpośrednio w aplikacji Files by Google, Google zapewnia użytkownikom bardziej zintegrowany i efektywny sposób zarządzania ich fizycznymi i cyfrowymi dokumentami. Ta aktualizacja usprawnia proces przechwytywania i organizowania ważnych dokumentów, ułatwiając ich przechowywanie w łatwo dostępnym interfejsie aplikacji Files by Google.

Źródło: GizChina

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *