Nie lada gratka dla miłośników zmarłego szefa Apple’a. Książka zatytułowana „Make Something Wonderful” („Zrób coś wspaniałego”) będzie zawierała przemówienia, wywiady i korespondencję Steve’a Jobsa.

Archiwum Steve’a Jobsa poinformowało o tym, że wkrótce światło dzienne ujrzy nowy, bezpłatny ebook. Stanowić on ma zbiór przemówień, wywiadów i korespondencji współzałożyciela firmy Apple.

O czym będzie ebook od Archiwum Steve’a Jobsa?

Tytuł ksiązki to „Make Something Wonderful: Steve Jobs in his own words” („Zrób coś wspaniałego: Steve Jobs własnymi słowami”). Zawierać ma ona spojrzenie Steve’a Jobsa na to, co go w życiu spotkało. Na „jego dzieciństwo, start i wyrzucenie z Apple, czas spędzony z Pixar i NeXT oraz ostateczny powrót do firmy, która rozpoczęła wszystko”. Książka (którą, dla ścisłości, archiwum oznacza jako „książkę cyfrową”) będzie również zawierała wstęp autorstwa wdowy po Jobsie, Laurene Powell Jobs.

„Make Something Wonderful” to pierwsze duże wydawnictwo Archiwum Steve’a Jobsa od czasu jego ogłoszenia we wrześniu. Witryna internetowa książki nie udostępnia żadnych więcej informacji poza tymi, które zostały wspomniane powyżej. Mimo to można odnieść wrażenie, że ebook będzie przypominać książkową wersję obecnej witryny internetowej Archiwum. Ta z kolei zawiera e-mail, który Jobs napisał do siebie oraz kilka fragmentów przemówień i zapis wystąpień publicznych. Jeden z nich pochodzi z wewnętrznego spotkania w Apple, na którym padł cytat, który stał się inspiracją dla tytułu książki. Brzmi on: „Jednym ze sposobów, w jaki, jak sądzę, ludzie wyrażają uznanie dla reszty ludzkości, jest zrobienie czegoś wspaniałego i wydanie tego”.

Gdzie znajdziemy e-booka?

Archiwum Steve’a Jobsa wyda książkę „Make Something Wonderful” na „platformach cyfrowych” 11 kwietnia, jak można przeczytać na stronie internetowej książki. Jak na razie nie pojawiła się informacja o tym, jakie platformy są brane pod uwagę. Niemniej z pewnością na stronie Archiwum powinny pojawić się po premierze linki do pobrania tego ebooka. Archiwum ponadto obiecuje, że w przyszłości pojawią się „cyfrowe wystawy, programy i stypendia”. W lutym archiwum udostępniło zdjęcie z 1984 roku, na którym Jobs obserwował, jak ktoś używa nowego Macintosha.

Źródło: Steve Jobs Archive

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *