Niektórzy użytkownicy Twittera wskazywali w środę na problemy z tweetowaniem. Problem wynikał z usterki technicznej, przez którą użytkownikom wyświetlał się komunikat o treści: „Przekroczyłeś dzienny limit wysyłania tweetów”.

Awaria Twittera spowodowana przez… cięcia kadrowe?

Nie ulega wątpliwości, że po przejęciu Twittera przez Elona Muska znacznie spadła liczba pracowników. Nabywany za 44 miliardy dolarów Twitter zatrudniał około 8000 osób. W ubiegłym miesiącu natomiast Elon Musk zdradził, że obecnie Twitter ma około 2300 pracowników, czyli niemal ćwierć wcześniejszego stanu kadrowego.

Zobacz także:  WhatsApp dodaje nowe funkcje do statusów

Już po przejęciu Twittera eksperci ostrzegali, że tak głębokie cięcia mogą powodować problemy techniczne. Nie wiadomo wprawdzie, czy środowy przestój i trudności wynikały z braków kadrowych, ale nietrudno powiązać oba te fakty ze sobą. choć nie jest jeszcze jasne czy zmniejszone zatrudnienie było przyczyną środowego przestoju. Szczęśliwie awaria została już w dużym stopniu zażegnana i większość użytkowników może ponownie tweetować. I to pomimo faktu, że wcześniej rzekomo przekroczyli limit 2400 tweetów dziennie, nawet jeśli nie opublikowali postu w środę.

Twitter

Kłopot goni kłopot

Posiadacze kont w serwisie zgłaszali również problemy z otrzymywaniem prywatnych wiadomości. Inni z kolei skarżyli się na brak dostępu do TweetDecka – pulpitu nawigacyjnego, którego można używać z Twitterem. To z kolei oznacza, że awaria Twittera może mieć o wiele większe konsekwencje, niż by się na pierwszy rzut oka zdawało.

„W przypadku niektórych z was Twitter może nie działać zgodnie z oczekiwaniami. Przepraszamy za kłopoty. Jesteśmy tego świadomi i pracujemy nad naprawieniem tego” – poinformował w środę Twitter. Rzecz w tym, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Elon Musk miał powiedzieć pracownikom Twittera, aby wstrzymali się z rozwojem nowych funkcji „na rzecz maksymalizacji stabilności i niezawodności systemu, zwłaszcza w związku ze zbliżającym się Super Bowl”.

Twitter ogłosił również, że użytkownicy jego usługi subskrypcji za 8 USD miesięcznie w USA mogą teraz publikować dłuższe tweety. Ci, którzy kupią subskrypcję Twitter Blue, mogą publikować do 4000 znaków (zamiast 280 znaków, jak wszyscy).

Źródło: BBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *