Popularna firma, oferująca alternatywne dla taksówek przejazdy samochodowe w miastach, przygotowała aktualizację dla swoich kierowców. Jeśli są posiadaczami iPhone’a, wkrótce będą mogli korzystać z aplikacji Uber w ramach Apple CarPlay. Dzięki temu niezbędne informacje zobaczą na wyświetlaczu zamocowanym na desce rozdzielczej samochodu.

Aktualizacja? Tak, ale w USA

Jak łatwo się domyślić, w pierwszym kroku firma sprawdza nowe rozwiązanie wyłącznie na amerykańskim rynku. Integracja została udostępniona kierowcom w całych Stanach Zjednoczonych i wszyscy kierowcy Ubera w tym kraju powinni mieć do niej dostęp do końca miesiąca.

Aby połączyć aplikację kierowcy Uber z CarPlay, zgodnie z treścią e-maila, wysłanego przez firmę, kierowcy muszą wykonać następujące kroki:

  1. Włączyć swój iPhone i uruchomić aplikację Ubera, a następnie wybrać “Go”, by przejść online.
  2. Podłączyć iPhone do samochodu za pomocą kabla lub bezprzewodowo.
  3. Po podłączeniu urządzenia otworzyć CarPlay i… to tyle!

Zobacz także: Apple może wprowadzić droższy iPhone Ultra w 2024 roku

Uber skorzysta na integracji z Apple CarPlay

CarPlay to produkt Apple, który jest używany przez większość głównych producentów samochodów. Dzięki niemu jednostka główna może stać się wyświetlaczem i kontrolerem dla urządzenia z systemem iOS. Integracja aplikacji kierowcy Uber z CarPlay oznacza, że kierowcy nie będą musieli przełączać się między telefonem a ekranem. Skończy się także przełączanie pomiędzy aplikacjami, aby móc przeglądać i akceptować przejazdy, nawigować obecnego pasażera i dodawać przejazdy do swojej kolejki.

Przyniesie to również korzyści kierowcom, dając im dostęp do większego ekranu, który ułatwi przeglądanie funkcji systemu nawigacji Uber. Łatwiej będzie przeglądać choćby mapy tych miejsc, w których popyt jest wysoki oraz istnieje większa liczba ulic.

Źródło: TechCrunch

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *