Jak wskazują wiarygodne źródła, Apple może wypuścić wysokiej klasy urządzenie już za rok. Co ciekawe, model ten miałby być dostępny równolegle z iPhonem Pro i Pro Max.

Jak donosi Mark Gurmanm jeden z tzw. Apple trackerów, firma bada możliwość wypuszczenia droższego modelu. iPhone Ultra miałby plasować się powyżej modeli iPhone Pro i Pro Max. To wysokiej klasy urządzenie jego zdaniem może pojawić się już w 2024 roku wraz z linią iPhone’a 16.

Tanio nie będzie

We wrześniu ubiegłego roku Gurman przewidywał wprawdzie, że model Ultra może zastąpić markę Pro Max tegorocznym iPhone’em 15. Jego najnowsza teoria sugeruje jednak, że Apple chce ustanowić mocniejszy – i droższy – poziom iPhone’ów. Oznacza to, że urządzenie może mieć jeszcze wyższą cenę niż iPhone 14 Pro Max, który zaczyna się od 7199 złotych.

Zobacz także: iPhone 15 będzie tańszy od poprzednika, który się nie sprzedaje

Podczas rozmowy o zarobkach Apple w zeszłym tygodniu, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, nie wykluczył możliwości przyszłego wzrostu cen iPhone’ów. Zamiast tego wskazał, że klienci mogą chcieć zapłacić więcej, aby otrzymać lepszy produkt. „iPhone stał się integralną częścią życia ludzi” — powiedział Cook. „Myślę, że ludzie są skłonni naprawdę się postarać, aby uzyskać to, na co ich stać w tej kategorii”.

iPhone Ultra – ale jak bardzo?

Chociaż nadal nie jest jasne, jakie funkcje może zawierać potencjalnie iPhone Ultra, Gurman spekuluje, że „prawdopodobnie będzie oferować dalsze ulepszenia aparatu, szybszy układ i być może jeszcze większy wyświetlacz”. Może również mieć konstrukcję, która upuszcza port ładowania na rzecz ładowania bezprzewodowego.

Zobacz także: Zmiana czcionki w iPhone – to możliwe, choć nie jest łatwo!

Jak zauważył Gurman, Apple już teraz daje konsumentom powód do płacenia więcej. Ściślej: firma dodaje najlepsze funkcje do swoich modeli Pro i Pro Max. W zeszłym roku Apple udostępnił Dynamic Island wyłącznie dla iPhone’a 14 Pro i Pro Max, a Gurman mówi, że Apple planuje jeszcze bardziej wyróżnić te poziomy wraz z tegoroczną premierą iPhone’a 15.

Mówi się, że iPhone 15 Pro i Pro Max są już wyposażone w USB-C i mogą nawet używać dotykowych przycisków głośności i zasilania zamiast fizycznych. Ponadto iPhone 15 Pro Max może być jedynym urządzeniem, które otrzyma peryskopowy obiektyw z lepszym zoomem optycznym, co jeszcze bardziej zwiększy różnicę między poszczególnymi modelami. Pewne jest jedno – w cokolwiek by nie wyposażyć obu tych modeli, wariant Ultra musiałby być jeszcze lepszy.

Źródło: The Verge

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *