Jeszcze niedawno użytkownicy macOS musieli wykupić subskrypcję Microsoft 365 lub licencję Office, by korzystać z Outlooka. Wreszcie zaszła w tej kwestii zmiana – Outlook for Mac jest obecnie dostępny całkowicie za darmo.

Outlook for Mac wreszcie za darmo

Firma Microsoft od dziś udostępnia program Outlook dla komputerów Mac za darmo. Outlook for Mac w tej chwili jest dostępny bezpłatnie w Apple App Store. Tym samym nie ma potrzeby zakupu subskrypcji Microsoft 365 ani licencji Office, aby korzystać z oprogramowania. To zaskakujące posunięcie, które zbiega się z naciskiem Microsoftu, aby jego klient poczty e-mail Outlook na komputery z systemem Windows był bardziej oparty na sieci.

Outlook dla komputerów Mac obejmuje obsługę kont Outlook.com, Gmail, iCloud, Yahoo i dowolnego dostawcy poczty e-mail, który obsługuje protokół IMAP. Firma Microsoft przeprojektowała swojego klienta poczty e-mail dla komputerów Mac w 2020 r., wprowadzając interfejs użytkownika zoptymalizowany pod kątem najnowszych zmian w projekcie Apple w systemie macOS.

outlook for mac 2

Outlook for Mac – co jeszcze się zmieni?

Outlook dla komputerów Mac jest również zoptymalizowany pod kątem układów M1 i M2 oraz ma widżet macOS do wpisów kalendarza i natywną obsługę centrum powiadomień. Program Outlook dla komputerów Mac obsługuje ponadto przekazywanie w systemie iOS, dzięki czemu możesz wznowić przerwane zadania między urządzeniami z systemem iOS i komputerami Mac.

Zobacz także: Apple może wprowadzić droższy iPhone Ultra w 2024 roku

Microsoft wkrótce doda również opcję podglądu paska menu, aby szybko zobaczyć wpisy kalendarza w głównej aplikacji Outlook dla komputerów Mac. Producent oprogramowania planuje także wspierać doświadczenie firmy Apple Focus za pomocą nowych profili programu Outlook, które pojawią się już wkrótce.

outlook for mac 3

Zmian w Outlooku będzie jeszcze więcej

Posunięcie Microsoftu, aby Outlook dla komputerów Mac był bezpłatny, następuje w ciekawym momencie. Gigant z Mountain View jest obecnie w trakcie przebudowywania aplikacji Outlook dla systemu Windows. Firma Microsoft od prawie roku testuje nową wersję programu Outlook przez Internet. Co więcej, planuje połączenie aplikacji Poczta systemu Windows i programu Outlook dla systemu Windows w jednym kliencie poczty e-mail. Nowa aplikacja „One Outlook” to zasadniczo Outlook.com jako Progressive Web App (PWA). Podobnie jak Outlook dla komputerów Mac, ten nowy klient będzie również bezpłatny (podobnie jak Poczta systemu Windows). Dodatkowo oprogramowanie ma obsługiwać różnych dostawców poczty e-mail.

Zobacz także: Microsoft zainwestuje miliardy dolarów w twórców ChatGPT – firmę OpenAI

Microsoft przyznał ponadto, że nie planuje aktualizacji programu Outlook dla komputerów Mac do progresywnej aplikacji internetowej. Potwierdził to Michael Palermiti, kierownik grupy produktów partnerów programu Outlook. „Nowy program Outlook dla komputerów Mac to natywna aplikacja dla systemu macOS. Microsoft planuje nadal tworzyć i utrzymywać najlepsze w swojej klasie aplikacje natywne dla systemów macOS i iOS. Żadne Progressive Web Apps (PWA) nie są planowane dla Outlooka na Mac”.

Nie oznacza to, że firma wkrótce nie będzie miała dla niego aktualizacji. „Jest jeszcze więcej do zrobienia i wiele innych funkcji, które z radością wprowadzamy do programu Outlook dla komputerów Mac”. Tak z kolei twierdzi Jeremy Perdue, menedżer produktu programu Outlook dla tych urządzeń. „Przebudowujemy program Outlook for Mac od podstaw, aby był szybszy, bardziej niezawodny i był programem Outlook dla wszystkich”.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *