Gigant z Mountain View potwierdził, że w Shoreline Amphitheather ponownie odbędzie się Google I/O. Podano także datę tego wydarzenia 10 maja 2023 roku.

Google właśnie ujawniło szczegóły organizowanej przez firmę dorocznej konferencji programistów Google I/O. Impreza powróci do Shoreline Amphitheatre w Mountain View w Kalifornii i odbędzie się 10 maja. Podobnie jak w zeszłym roku, wydarzenie ma być dość kameralne, chociaż firma będzie transmitować przemówienia online za darmo. W latach przed pandemią I/O było dużym wydarzeniem z wieloma dniami przemówień i warsztatów.

Kameralnie, ale konkretnie?

Wydaje się, że to ograniczone liczebnością widzów na miejscu wydarzenie w dużej mierze koncentruje się na rozmowach. Ich celem ma być zaprezentowanie kluczowych aktualizacji różnych systemów operacyjnych Google, takich jak Android i Wear OS. Sztuczna inteligencja była również kamieniem węgielnym eventu w ostatnich latach. Biorąc pod uwagę cały szum, jaki widzieliśmy w przypadku usług takich jak ChatGPT i stworzony przez Google Bard, pewne jest jedno. Istnieje bardzo duża szansa, że firma będzie się jeszcze szerzej poruszać temat tej kategorii oprogramowania na tegorocznej imprezie.

Możemy też spodziewać się nieco wieści na temat sprzętu. Budżetowy Pixel 7a wydaje się chociażby wyłaniać na horyzoncie. Co więcej, Google nie zaoferował zbyt wiele sprzętu do smartfonów Nest w drugiej połowie ubiegłego roku. Możliwe zatem, że event będzie doskonałą okazją do uchylenia rąbka hardware’owej tajemnicy.

Google I/O – jak obejrzeć?

Google opublikowało także komunikat dotyczący transmisji online ze swojego eventu.

Tegoroczne wydarzenie będzie transmitowane na żywo przed ograniczoną publicznością i będzie dostępne online dla wszystkich 10 maja 2023 r. Użytkownicy mogą obejrzeć transmitowane na żywo przemówienia, a następnie zapoznać się z treściami technicznymi i materiałami edukacyjnymi na żądanie. Rejestracja na event rozpocznie się 7 marca i będzie całkowicie bezpłatna.

Co ciekawe, oprócz transmisji na żywo firma będzie również udostępniać dodatkowe klipy po evencie. Pełny harmonogram wydarzeń jest jeszcze w fazie przygotowań, z pewnością poinformujemy, gdy tylko zostanie ogłoszony.

Źrodło: TechCrunch

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *