Po tym, jak poznaliśmy terminy Google I/O oraz Microsoft Build, czekaliśmy tylko na decyzję Apple. Wiemy już, kiedy i gdzie odbędzie się tegoroczne WWDC.

Jest kilka terminów, które fani nowych technologii powinni odnotować w swoim kalendarzu. Zwłaszcza, jeśli interesują ich kwestie deweloperskie i imprezy branżowe z nimi związane. Po pandemicznej przerwie ponownie wracają bowiem największe wydarzenia Doliny Krzemowej, takie jak WWDC od Apple.

WWDC znów w Apple Park

Po potwierdzeniu stacjonarnej konferencji Google I/O i Microsoft Build, wiemy już, że także WWDC powróci do Apple Park w Cupertino. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 5-9 czerwca, wydaje się być kolejną zmniejszoną wersją dużego programu skupionego na programistach, podobną do zeszłorocznego. Cóż – czasy wynajmowania przez Apple ogromnego centrum kongresowego w San Jose chyba już odeszły w niepamięć.

Zobacz także: Znamy datę tegorocznego Google I/O

Wszystko rozpocznie się od przemówienia, prezentującego najnowsze wersje systemów iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS, po których nastąpią cztery dni programowania i dodatkowe wydarzenia dla osób zanurzonych w oprogramowaniu. Wydarzenie przyniosło również kilka nowości sprzętowych w ostatnich latach, ze względu na przejście na układ Apple dla komputerów Mac. Wydaje się prawdopodobne, że będzie to kontynuowane podczas tegorocznej imprezy. Wraz z plotkami na temat długo oczekiwanego zestawu Apple XR, który pojawi się w tym roku, WWDC wydaje się być idealną platformą do pozyskania programistów na pokładzie przed komercyjną premierą.

Gdzie obejrzeć transmisję?

Podobnie jak w przypadku zeszłorocznego wydarzenia, WWDC 2023 będzie w całości transmitowane na żywo za pośrednictwem witryny Apple. Jak poinformował gigant z Cupertino:

Ponadto Apple zorganizuje specjalne, całodniowe wydarzenie dla programistów i studentów, które odbędzie się 5 czerwca w Apple Park. Obejrzyjcie razem przemówienie programowe i filmy, poznajcie niektóre zespoły Apple, świętujcie wspaniałe aplikacje podczas ceremonii Apple Design Awards i cieszcie się aktywnościami aż do wieczora.

Zaproszenie graficzne na to wydarzenie jest dość proste. Widnieje na nim tęcza, która swoim kształtem zdaniem części internautów – może nawiązywać do krzywizny zestawu VR. Ile w tym prawdy? Trudno orzec, pozostaje nam cierpliwie poczekać nieco ponad dwa miesiące.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *