Część użytkowników po zalogowaniu się do swojego Dysku Google lub przy próbie skorzystania z Dokumentów zauważyła istotne zmiany. Tak – gigant z Mountain View wdraża nowy interfejs tych usług.

Google zaczęło wdrażać zaktualizowany interfejs użytkownika w przypadku swojego biurowego oprogramowania. Oznacza to, że zmiany dotykają Dysku Google, Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji. Narzędzia te mają swoim interfejsem ma pasować do języka Material Design 3. Aplikacje nadal działają tak samo, jak kiedyś, ale Google pisze w ogłoszeniu, że powinny być teraz nieco bardziej „uproszczone”, z mniejszym bałaganem i kilkoma ulepszeniami i dodatkami.

Jak zmieni się interfejs?

O samej aktualizacji wiadomo już było w lutym. Zgodnie z nią, wyżej wymienione aplikacje upodobnią się do nowego wyglądu Gmaila. Wydaje się to logicznym i naturalnym posunięciem, które ułatwi użytkownikom korzystanie z usług giganta. Jak wskazuje Google, zmiany mają „usprawnić podstawowe procesy współpracy w naszych produktach”.

Interfejs Google

Kiedy spodziewać się zmian?

Google twierdzi, że zmiany zostaną wdrożone w ciągu najbliższych 15 dni dla użytkowników w domenach o szybkim uwalnianiu. Szacuje się, że wszyscy użytkownicy korzystający z usług Google zobaczą nowy interfejs przed 25 marca. Firma twierdzi, że zmiana ta będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Workspace i kont osobistych, a także osób, które nadal korzystają ze starszych planów G Suite Basic i Business.

Źródło: The Verge

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *