Jedna z najlepszych funkcji edycji zdjęć Google Pixel, „Magic Eraser”, trafia teraz na inne urządzenia z Androidem i iOS. Niestety, nie przyjdzie nam za nią zapłacić – trzeba subskrybować Google One.

Google ogłosiło dzisiaj, że popularne narzędzie „Magic Eraser”, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do usuwania niechcianych treści z obrazów, trafi do szerszego grona. Oprócz obecnych właścicieli Pixela, będzie ono dostępne także dla subskrybentów Google One. Subskrybenci otrzymają ponadto kilka innych narzędzi do edycji, takich jak nowy efekt wideo HDR, ekskluzywne style kolażu i nie tylko.

Jak działa Google One?

Początkowo subskrypcja Google One była sposobem na opłacenie dodatkowego miejsca w chmurze na takie rzeczy, jak Zdjęcia, Dokumenty i Gmail. Ostatecznie jednak z biegiem lat program został rozszerzony. Ostatecznie zawiera szerszy zestaw funkcji, który obejmuje m.in. VPN i inne korzyści tylko dla członków. Wśród nich – możliwość prowadzenia dłuższych grupowych rozmów wideo w Google Meet czy 10% zwrotu gotówki za zakupy w Google Store. Subskrybenci zyskują też rozszerzone wersje próbne i inne funkcje premium Zdjęć Google. Do tego typu funkcji zaliczamy np. światło portretowe do zmiękczania tła i dostosowywania pozycji światła i jasności na twarzach fotografowanych osób. Teraz ekskluzywny zestaw korzyści ze Zdjęć Google ponownie się rozszerza, wraz z wprowadzeniem Magic Eraser i innych nowych dodatków.

magic eraser

Co poza „Magic Eraser” trafia do Google One?

Funkcja „Magic Eraser”, która wcześniej była dostępna tylko dla właścicieli Google Pixel 6 i 7, zostanie teraz udostępniona wszystkim subskrybentom Google One zarówno na Androidzie, jak i iOS. Stanie się również dostępna dla Pixela 5a i starszych smartfonów Pixel, bez konieczności posiadania subskrypcji Google One. Chociaż istnieją aplikacje innych firm, które oferują usuwanie obiektów, „Magic Eraser” dodaje funkcjonalność do głównej aplikacji Zdjęcia na urządzeniach z Androidem. To zarazem aplikacja, którą wielu użytkowników iPhone’a preferuje w stosunku do Zdjęć Apple.

Ponadto subskrybenci Google One uzyskają dostęp do nowego efektu wideo HDR. Ma on pomóc zrównoważyć ciemny pierwszy plan i jasne tło – lub odwrotnie. Ponadto edytor kolaży Zdjęć Google zyskuje szereg nowych stylów do wyboru. Użytkownicy dostają także możliwość zastosowania stylu tylko do jednego zdjęcia w kolażu. Ostatni z dodatków pozwala subskrybentom Google One na otrzymanie bezpłatnej dostawy przy zamawianiu odbitek zdjęć w sklepie internetowym. Rzecz jasna, pod warunkiem, że mieszkają w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii lub UE.

Google twierdzi, że „Magic Eraser”, efekt HDR i nowe style kolażu zaczną być wdrażane dzisiaj. Aktualizacja aplikacji u poszczególnych użytkowników może odbyć się w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Bezpłatna wysyłka jest dostępna już teraz.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *