Gigant z Redmond ma do zażegnania spory kryzys. Wśród niedziałających aplikacji znajdują się takie narzędzia, jak Teams, Skype, Outlook i OneDrive. Co gorsza, awaria usług Microsoftu dotyczy nie tylko mieszkańców Polski, ale też USA i innych państw na całym świecie.

Pierwsze zgłoszenia dotyczące awarii usług Microsoftu, jak wynika z danych w serwisie Downdetector, pojawiły się w środę około godziny 8:00 rano. Obecnie, oprócz wyżej wymienionych aplikacji firmy Microsoft, użytkownicy zwracają także uwagę na problemy z innymi usługami. Przykładowo pojawiły się trudności związane z prawidłowym działaniem usługi Xbox Live. Wygląda na to, że mamy do czynienia z poważnym problemem po stronie giganta technologicznego.

Zobacz także: Microsoft zainwestuje miliardy dolarów w twórców ChatGPT – firmę OpenAI

I nie jest tu mowa o jednostkowych przypadkach. Mamy do czynienia z niemal 1000 zgłoszeń z Japonii i prawie 4000 przypadków w Indiach. Dodając do tego dziesiątki innych państw, rysuje się przed nami niezbyt ciekawy z perspektywy MS obraz. Internauci zwracają uwagę między innymi na problemy z otrzymywaniem nowej poczty w serwisie Outlook, czy też brakiem dostępu do plików w usłudze OneDrive. Trudności pojawiają się także w przypadku prób kupowania subskrypcji lub doładowywania konta Skype.

Globalna awaria usług Microsoftu. Skype, Teams, Outlook i OneDrive nie działają

Microsoft wie i działa

Jak wynika z nieco lakonicznego komunikatu, jaki Microsoft przedstawił w serwisie Twitter, sytuacja jest obecnie pod lupą. Firma twierdzi, że udało jej się zidentyfikować potencjalny problem z siecią. Obecnie trwają prace nad określeniem kolejnych kroków, które pomogą rozwiązać problemy z dostępem do usług. Całość komunikatu, jaki zaprezentował nam Microsoft, znajdziecie poniżej:

Z usług Microsoft Teams korzysta ponad 280 milionów ludzi na całym świecie. Wśród nich dominują przedsiębiorstwa oraz szkoły, dla których funkcjonowanie aplikacji może mieć znaczenie wręcz krytyczne.

Źródło: BBC

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *