WhatsApp wprowadza funkcję obrazu w obrazie dla swojej aplikacji na iOS. To jednak nie jedyna zmiana, jaką przynosi najnowsza aktualizacja aplikacji.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z wysypem aktualizacji związanych z funkcjonowaniem komunikatorów i mediów społecznościowych. Tym razem update trafił do aplikacji WhatsApp na iOS, a wraz z nim – szereg nowości.

WhatsApp na iOS z funkcją obrazu w obrazie

Nowością na smartfonach z nadgryzionym jabłkiem w logo jest tzw. obraz w obrazie. Dzięki aktualizacji użytkownicy mają dostęp do WhatsApp lub innych aplikacji bez wyłączania kanału wideo podczas rozmowy. Firma wprowadziła tę funkcję w wersji 23.3.77 aplikacji WhatsApp na iOS. Do tej pory był problem z przełączaniem się na inną aplikację na iPhone’ie podczas rozmowy wideo WhatsApp. Druga osoba przestawała wówczas widzieć nasz kanał wideo.

Zobacz także: „Meta Verified” wkracza na Facebooka i Instagrama. Cena? Od 12 dolarów miesięcznie

Nowa funkcja pozwala odpowiedzieć na wiadomość lub wyszukać informacje w telefonie bez przerywania połączenia. WhatsApp po raz pierwszy ogłosił tę funkcję w grudniu ubiegłego roku i powiedział, że testuje obraz w obrazie dla iOS do rozmów wideo z wybranymi osobami.

WhatsApp na iOS - iPhone

Co jeszcze ulega zmianie?

Wraz z tą funkcją WhatsApp udostępnia również możliwość dodawania podpisu podczas wysyłania dokumentów zarówno na iOS, jak i na Androida. Firma testuje również funkcję, która pozwala użytkownikom na iOS na wysyłanie 100 zdjęć lub dokumentów za jednym razem. Funkcja ta jest już dostępna wraz z najnowszą aktualizacją dla użytkowników Androida.

Przypomnijmy, że na początku lutego WhatsApp wprowadził kilka funkcji związanych ze statusem. Oprócz własnej implementacji formatu Stories w aplikacji, otrzymaliśmy też szereg innych zmian. Wśród nich – aktualizacje głosowe czy reakcje emoji na statusy. Aplikacja zapewnia też od niedawna bogate podglądy linków w statuach, ograniczanie tego, kto może przeglądać aktualizację i wyświetlanie pierścieni wokół zdjęcia profilowego, jeśli użytkownik przesłał nowy status.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *