Be Smile to projekt realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii i porusza zagadnienia z zakresu depresji, fobii społecznej oraz aspołeczności. W dzisiejszych czasach jest to niezwykle ważne.

Aby dobrze zrozumieć założenia projektu, należy zacząć od wyjaśnienia kilku podstawowych pojęć. Depresja to stan, który pojawia się niepostrzeżenie. Człowiek powoli traci poczucie sensu, staje się bierny, nie wykazuje ochoty na żadną aktywność i jedyne, czego pragnie to samotność. Człowiek ma poczucie niezrozumienia przez bliskich, wszystko, co do tej pory przynosiło nam radość, jest dla nas obojętne.Fobia społeczna to rodzaj silnego zaburzenia lękowego, które przejawia się w unikaniu kontaktów z innymi ludźmi. Tej niechęci towarzyszy lęk przed odrzuceniem, wyśmianiem czy skrytykowaniem. Aspołeczność to tendencja do unikania udziału w zjawiskach i zdarzeniach o charakterze społecznym, niechęć do współżycia społecznego

Be Smile - projekt poruszający tematykę depresji

Wiele osób używa tych słów, a tak naprawdę nie wie co to znaczy. Dlatego przedstawiamy wam grupę Be Smile, która naszym zdaniem, zasługuje na szansę dotarcia do szerokiego grona odbiorców.

W skład grupy wchodzi uczennica I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach oraz student Wyższej Szkoły Bankowej, którzy poprzez Social Media i różne formy przekazu chcą edukować społeczeństwo na tematy, na które wciąż za mało się mówi m.in depresja, aspołeczność oraz fobia społeczna. Na ich Instagramie oraz Tik Tok’u znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat chorób psychicznych, fobii czy samoakceptacji. To spora dawka przydatnych informacji, które mogą mieć wpływ na nasze codzienne życie, niezależnie od tego kim jesteśmy, jaki zawód wykonujemy oraz w jakiej grupie społecznej na co dzień żyjemy.

Grupa ma w planach zorganizowanie cyklu spotkań z psychologiem dla młodzieży z żorskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Mimo młodego wieku mają dużą wiedzę na temat zdrowia psychicznego i cechują się pracowitością i empatią. Należy również zaznaczyć iż te młode osoby nawiązały owocną współpracę z Akademią Nauki i Rozwoju w Żorach, co jest dużym sukcesem dla nich.

Uczestnicy projektu oprócz angażowania się w projekt społeczny również w życiu prywatnym są wolontariuszami. Biorą udział w projektach lokalnych oraz ogólnopolskich. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pomimo młodego wieku angażują się w projekt społeczny, który ma za zadanie zmianę nawyków i pomoc innym stawiają jako główny swój cel. Daje to jednocześnie nadzieję, że młode pokolenie Polaków będzie przygotowane na zmiany kulturowe jakie niesie za sobą globalizacja i postęp technologiczny. Omawiany projekt jest realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Social Media projektu Be Smile

Instagram: https://www.instagram.com/besmile_zwzt/

Tik Tok: https://www.tiktok.com/@besmile_zwzt

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086374032441

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *