Apple usilnie chce się pozbyć wszystkich portów w nowym iPhone 13, a ma to umożliwić opracowana na nowo technologia transmisji bezprzewodowej

Gdy po raz pierwszy usunięto wejście Jack Audio z telefonu, to opinia publiczna oburzyła się, że jak to możliwe? Jak będziemy teraz słuchać muzyki z naszych telefonów? Minęło trochę czasu i okazuje się, że dzisiaj po wejściu na słuchawki nikt nie płacze, a nawet jeśli to robi, to idzie do sklepu, kupuje adapter i problem rozwiązany. To samo było w momencie przejścia z Micro USB na USB-C – płacz i rozpacz, że niepotrzebne zamieszanie na rynku. Dzisiaj praktycznie każde nowe urządzenie wychodzi z tym standardem USB i jest to dla nas normalne. Teraz Apple szykuje się do wprowadzenia kolejnej rewolucji, która ponownie może spotkać się ze sporym oburzeniem, ale finalnie możliwe jest przeniesienie naszych smartfonów na nowy poziom – w roli głównej nowy iPhone 13.

iPhone 13

Technologia bezprzewodowa w ostatnim czasie jest bardzo mocno rozwijana i potwierdzają to plotki o wprowadzeniu nowego iPhone 13, który będzie pozbawiony jakichkolwiek portów. Obecnie producenci decydują się na niedołączanie ładowarek do swoich urządzeń, bo w teorii ma to związek z ekologią, a w praktyce generuje dodatkowy przychód i promuje łączność bezprzewodową. Sama technologia jest jak najbardziej w porządku, chociaż na przykład w przypadku ładowania powstają większe straty niż podczas tradycyjnego ładowania kablem. Jeśli chodzi o przesyłanie danych, to tutaj ma to duży wpływ na komfort użytkowania, ale co w przypadku, kiedy nasze urządzenie ulegnie awarii?

Wtedy nie pozostaje nam nic innego, jak odesłać sprzęt na serwis i oczywiście zapłacić. Jest jednak światełko w tunelu i nazywa się „Internet Recovery”. Jeśli telefon wejdzie w ten tryb, to z poziomu konta iTunes będzie można odzyskać dane, wprowadzić zmiany itd. To jedno rozwiązanie, bowiem pracowano też nad możliwością połączenia telefonu z komputerem przez Bluetooth, jednak okazuje się, że takie połączenie jest zbyt wolne, więc postanowiono z niego zrezygnować. Tak czy inaczej wkrótce telefon pozbawiony wszelkich portów stanie się faktem. Pytanie jak szybko z tym się oswoimy i czy będzie miało to znaczny wpływ na jego wygląd/budowę?

Źródło: Phonearena

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *