Poznaliśmy już funkcję strumieniowania gier z Xboxa na smartfony, ale teraz nadchodzi rewolucja w postaci Xbox Game Streaming na Windows

Już w 2018 roku Xbox zaprezentował usługę xCloud (Xbox Cloud Gaming), która pozwalała na strumieniowanie obrazu z konsoli na telefon czy tablet, co było niemałą rewolucją na rynku. Jednak czy granie np. w Forze na telefonie jest komfortowe? Raczej nie, bo mamy mały ekran i jest to raczej rozrywka na chwilę. Teraz okazuje się, że Microsoft idzie o krok dalej i zamiast strumieniować obraz na telefony będziemy mogli przesyłać go na komputery. W rezultacie wszystkie gry dostępne na konsolach Xbox będą również dostępne na komputerach wyposażonych w system Windows w ramach usługi Xbox Game Streaming. Prawda, że brzmi cudownie? Zatem słuchajcie dalej, jakie nowości planuje amerykański gigant.

Xbox Game Streaming

Jak będzie działać Xbox Game Streaming?

Usługa o nazwie Xbox Game Streaming może być kolejną rewolucją na rynku, którą zafunduje nam Microsoft. Teoretyczne założenie usługi głosi, że niezależnie od tego gdzie będziemy się znajdować, możliwe będzie uruchomienie konsoli i przesyłanie obrazu na nasz komputer tak, abyśmy mogli cieszyć się dowolną grą. Brzmi jak plan idealny, bowiem biblioteka gier dostępnych na konsolach Xbox stanie się dostępna na komputerach z systemem Windows. Aktualnie jakość przesyłanego obrazu jest ograniczona do 720p, ale docelowo ma to być 1080p, czyli jakość akceptowalna dla większości użytkowników, a przy graniu z chmury jest to naprawdę dobry wynik.

Kiedy premiera?

Nie podano jeszcze żadnej daty, chociaż wiemy, że usługa już działa i aktualnie odbywają się końcowe testy. Jest bardzo prawdopodobne, że na światło dzienne wyjdzie jeszcze w marcu tego roku, a do tego czasu Microsoft zdradzi nam jeszcze kilka szczegółów w ramach zapowiedzi. Ciekawą opcją w całym tym programie mogą być komputery z serii Surface, które będą kompatybilne z usługą, a wyposażone są one w panele dotykowe, żyroskopy i akcelerometry. To znacznie zwiększa możliwości prowadzenia rozgrywki na wielu płaszczyznach, a przy okazji tworzy nowe wykorzystanie tego już interesującego sprzętu. Czyżby nadchodziła rewolucja w graniu z chmury? O tym przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Źródło: Twitter

Gry komputerowe - porównaj ceny

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *