Najnowsza aktualizacja do MacBooka pozwala uchronić urządzenie przed fizycznym uszkodzeniem płyty głównej po podłączeniu zewnętrznego docka

Mniejsze lub większe awarie sprzętu się zdarzają, zazwyczaj mówimy o błędach systemowych, których skutkiem może być spowolnione działanie lub brak możliwości pracy na urządzeniu poprzez pojawiający się błąd. Jednak w przypadku MacBooka pojawił się problem, którego skutkiem było fizyczne uszkodzenie płyty głównej. Wydana ostatnio aktualizacja do MacBooka nosi nazwę macOS 11.2.2 Big Sur i jest niezwykle ważna, aby zapewnić bezpieczeństwo. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że po podłączeniu zewnętrznego huba lub docka za pomocą gniazda USB-C mogło dojść do uszkodzenia płyty głównej w urządzeniu. Nie były to pojedyncze przypadki, ale sporo takich zdarzeń miało miejsce i dopiero teraz producent z Cupertino zdecydował się na wydanie aktualizacji systemu, która ma rozwiązać powstały problem. Sprawa dotyczy modeli MacBook Pro (z 2019 roku i nowsze) oraz MacBooki Air (z 2020 roku i nowsze).

Problem z uszkodzeniem płyty głównej po podłączeniu niekompatybilnych stacji dokujących był zgłaszany przez wielu użytkowników, a wraz z wersją 11.2.2 oprogramowania udało się wprowadzić poprawki, które mają uchronić użytkowników przed poważnymi uszkodzeniami. Temat był znany producentowi od pewnego czasu, ale nareszcie udało się zlokalizować błąd i skutecznie (mamy nadzieję) go wyeliminować wraz z aktualizacją oprogramowania. Sprawa jest poważna, ponieważ może mieć fatalne skutki dla Waszego urządzenia po takim podłączeniu przez USB-C, dlatego czym prędzej zaktualizujcie swoje urządzenie.

MacBooka

Jak dokonać aktualizacji?

Aby pobrać najnowszą wersję macOS 11.2.2 Big Sur wystarczy wejść w Preferencje systemowe > Uaktualnienia, a następnie rozpocząć pobieranie. Plik z aktualizacją waży około 2 GB, a po jego pobraniu wystarczy rozpocząć proces uaktualnienia. Konieczne będzie ponowne uruchomienie urządzenia, ale to MacBook zrobi sam, więc możecie spokojnie zostawić go na ten czas w spokoju. Zalecamy, aby przed wykonaniem aktualizacji zrobić kopię zapasową systemy na wypadek, gdyby coś poszło nie tak i konieczne byłoby przywrócenie ostatniej zapisanej wersji.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *