Platforma do przesyłania wiadomości Discord ogłosiła przejęcie aplikacji Gas. To popularna wśród zagranicznych nastolatków appka, która sukces zawdzięcza pozytywnej energii w mediach społecznościowych.

W aplikacji Gas użytkownicy w pierwszej kolejności rejestrują się jako uczniowie konkretnej szkoły. Następnie dodają znajomych i biorą udział w ankietach na temat swoich kolegów z klasy. Pytania w ankietach mają jednak na celu zwiększenie zaufania użytkowników, a nie zszarganie ich wizerunku. Nastolatki mogą zostać poproszone przykładowo o wybranie, który z czterech przyjaciół jest najlepszym DJ-em lub ma najpiękniejszy uśmiech. Następnie osoba, która została wybrana, otrzyma anonimową wiadomość z komplementem, wysłaną od anonimowego „chłopca w 10 klasie” lub „dziewczyny w 11 klasie”.

Gas to ponad 7 milionów użytkowników

Gas został założony przez Nikitę Bier, który wcześniej sprzedał Facebookowi podobną aplikację. Nosiła ona nazwę tbh, a do transakcji doszło w 2017 roku. Od tego czasu tbh został zamknięty. Według danych z Sensor Tower, Gas osiągnął 7,4 miliona instalacji. Uzyskał ponado prawie 7 milionów dolarów wydatków konsumenckich od czasu jego uruchomienia latem 2022 roku. Użytkownicy mogą subskrybować płatną funkcję o nazwie „God Mode”, która daje użytkownikom wskazówki, kim są tajne, komplementujące je osoby.

„W tej chwili Gas będzie nadal działać jako samodzielna aplikacja. Zespół appki dołączy do Discord, aby pomóc nam w dalszym rozwoju wśród nowych i podstawowych odbiorców” – napisał Discord w ogłoszeniu. Jak przyznał Bier, od października jego zespół liczył zaledwie czterech członków.

Discord nabywa Gas, opartą na komplementach aplikację społecznościową dla nastolatków

Jak nie oszczerstwa, to konkurencja

Pomimo dużej popularności Gas, aplikacja miała wyboistą drogę do wyjścia. Aplikacja była przedmiotem szeroko rozpowszechnionej plotki o handlu ludźmi w celach seksualnych. Rzecz jasna, była ona całkowicie fałszywa, ale nadal miała wpływ na pobieranie aplikacji. Bier powiedział Washington Post, że on i jego zespół otrzymali setki graficznych gróźb śmierci w wyniku tej mistyfikacji. Inne viralowe aplikacje społecznościowe IRL i WalkSafe również nie uniknęły bezpodstawnych oskarżeń o handel ludźmi.

Zobacz także: Twitter rozważa sprzedaż nazw użytkowników na aukcjach internetowych

Przejęta przez Discord appka to jedna z kilku anonimowych aplikacji, które ostatnio stały się viralowymi. TechCrunch odkrył tymczasem, że aplikacje takie jak NGL i Sendit używały botów do symulacji zaangażowania. Podobnie jak Gas, te aplikacje oferują użytkownikom możliwość płacenia, aby zobaczyć, kto zadał pytania. Zrozumiałe jest, że niektórzy klienci poczuli się oszukani, gdy okazało się, że te pytania nie pochodzą od ich znajomych. Tymczasem 9count, firma, która stworzyła aplikacje Spark i Summer, pracuje nad produktem podobnym do Gas o nazwie nocapp.

Źródło: TechCrunch

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *