Grunt to dopasowanie – pomyśleli mądrzy ludzie w Google’u. Od teraz Google Chat zyskuje styl Material Design 3, by upodobnić się do Dokumentów, Arkuszy czy też Gmaila.

Zaokrąglone przyciski, niebieskie akcenty – kto korzysta z Google Chat, ten powinien się do nich zacząć przyzwyczajać. Czat Google otrzymuje bowiem zupełnie nowy wygląd, który pasuje do przeprojektowanych interfejsów Dysku Google, Dokumentów, Arkuszy, Prezentacji czy też Gmaila. Podobnie jak poprawki wizualne, wprowadzone w innych aplikacjach Workspace, ta również oparta jest na systemie Google Material Design 3.

Co się zmieni w Google Chat?

Zmiany, jakie dotkną Google Chat, doskonale prezentuje poniższy GIF. Mowa o kilku drobnych poprawkach, wpływających wizualnie na cały interfejs. Z pewnością łatwo dostrzec zaokrąglone przyciski, czy też zaokrąglony pasek wyszukiwania, a także kilka niebieskich akcentów. Wprowadzono również drobne zmiany w głównym widoku wiadomości, ustawieniach tworzenia wiadomości, przycisku nowego tematu oraz panelu wątków w wiadomościach bezpośrednich i przestrzeniach.

Google Chat

Zmiana zmianę pogania

Wcześniej w tym tygodniu Google ogłosiło również nową funkcję czatu, która pozwala menedżerom przestrzeni tworzyć kanały tylko do ogłoszeń, podobne do tych, które można stworzyć w Slacku. Wydaje się to wygodnym sposobem na utrzymanie wszystkich członków zespołu na tej samej stronie, ponieważ posiadanie dedykowanego miejsca na ogłoszenia oznacza, że nie będzie trzeba przekopywać się przez wiele rozmów tylko po to, aby znaleźć ważną aktualizację.

Tym samym najnowsza aktualizacja Czatu od Google nie przynosi żadnych nieprzewidywalnych zmian. Ot, kosmetyka, przyznać jednak trzeba jedno. To dzięki niej produkty giganta z Mountain View zaczynają coraz bardziej zbliżać się do siebie pod kątem wizualnym. A to z pewnością duża zaleta i większy mkomfort korzystania z kilku narzędzi bez nadwyrężania wzroku.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *