W związku z sytuacją na Ukrainie kolejne firmy podejmują kroki mające na celu ograniczenie swojej działalności w Rosji. Teraz Intel zawiesza swoją działalność biznesową w tym kraju – opublikowano specjalne oświadczenie

Mniej więcej miesiąc temu firmy Intel oraz AMD ogłosiły, że wstrzymują dostawy swoich produktów do klientów w Rosji oraz Białorusi. Takie decyzje podjęto po ataku Rosji na Ukrainę, co spotkało się z daleko idącymi konsekwencjami ze strony polityków oraz firm z całego świata. Teraz firma Intel idzie o krok dalej i w specjalnym oświadczeniu ogłosiła, że wstrzymuje całą swoją działalność biznesową na terenie Rosji.

Intel zawiesza działalność w Rosji

Warto dodać, że w Intel prowadzi centrum rozwojowe w Niżnym Nowogrodzie, a w całej Rosji zatrudnia ponad 1200 osób. Firma zapowiedziała wsparcie dla swoich pracowników w tym kraju oraz zapewniła, że wdrożyła środki, które mają zminimalizować zakłócenia w jej globalnej działalności.

Oficjalny komunikat firmy Intel brzmi:

„Intel dołącza do globalnej społeczności, potępiając wojnę Rosji z Ukrainą i wzywając do szybkiego powrotu do pokoju. Ze skutkiem natychmiastowym zawiesiliśmy wszelkie operacje biznesowe w Rosji. Wynika to z naszej wcześniejszej decyzji o zawieszeniu wszelkich wysyłek do klientów w Rosji i na Białorusi.

„Nasze myśli są ze wszystkimi, na których ta wojna wpłynęła, zwłaszcza z mieszkańcami Ukrainy i krajów sąsiednich oraz wszystkimi na całym świecie z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi w regionie.

„Pracujemy, aby wesprzeć wszystkich naszych pracowników w tej trudnej sytuacji, w tym naszych 1200 pracowników w Rosji. Wdrożyliśmy również środki ciągłości biznesowej, aby zminimalizować zakłócenia w naszej globalnej działalności”.

Intel zawiesza działalność w Rosji - brak procesorów również na Białorusi

Mamy nadzieję, że szybko dojedziemy do pokojowego rozwiązania sytuacji na Ukrainie oraz czekamy na komunikat firmy AMD w sprawie zawieszenia działalności w Rosji. Lista firm, które dołączają do grona firm wycofujących się z tego kraju jest coraz dłuższa, a pod wpływem nacisku społeczeństwa wiele korporacji decyduje się jeszcze szybciej zrezygnować z działań biznesowych w Rosji.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *