Apple dołącza do gry hybryd tabletów i laptopów. Nowy iPad będzie mógł zastąpić MacBooka z nowymi akcesoriami. Wpłynął patent.

iPad jest z nami już od ponad dekady pełniąc rolę większego brata iPhone’a w wysoce ustandaryzowanej sieci urządzeń Apple. Tablet ten, jak przystało na Apple zawsze wyznaczał trendy oraz standardy, lecz nigdy nie stanowił modułowej bazy do czegoś więcej niż sam tablet. Ma się zmienić z nadchodzącą, dziesiątą generacją.

Nowe Patenty Apple

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych zatwierdziło niedawno patent amerykańskiego giganta ukazujący najpewniej nowy tablet z nadgryzionym jabłkiem. Rzecz w tym, że na szkicach patentowych iPad nie jest sam, a towarzyszy mu urządzenie wyglądające jak akcesoryjna klawiatura. Pasuje ona długością do tabletu i posiada wyraźnie naszkicowane gniazdo, na którym będzie mógł być zamontowany nowy iPad.

iPad patent

Szkice ukazują również układ interfejsu na ekranie nowego urządzenia. Widać tam rozkład przypominający ten znany z MacBooka. Możemy się zatem spodziewać, że nowy iPad 2022 będzie zmieniał swój interfejs z zależności od stanu, przełączając się na ten macbookowy po podłączeniu klawiatury. Czyżby Apple planowało spróbować swoich sił w tym, co nie do końca udało się Microsoftowi z jego Windowsem 8?

Wszystkie doniesienia, plotki, a teraz również nowe patenty wskazują na to, że zarówno następny iPad jak i MacBook będą mocno nastawione na modularność na rysunkach można zauważyć podstawę klawiatury, na którą można nałożyć faktyczną klawiaturę, lub co ciekawe – drugi ekran. Znając Apple to zapewne początek długiego rozwoju w tej dziedzinie. Modułowy iPad zapewne z czasem otrzyma kolejne, nowe akcesoria pozwalające mu na dostosowanie się do nawet najbardziej specyficznych warunków pracy.

Kiedy nowy iPad?

iPad 9-tej generacji został zaprezentowany we wrześniu zeszłego roku, a od 2017 wychodziły one mniej więcej co rok. Do niedawna mówiło się o kwietniu, lecz najpewniej nowy iPad ujrzy światło dzienne późnym latem lub wczesną jesienią 2022. Nowe funkcje z pewnością ucieszą użytkowników wielu urządzeń Apple.

Źródło: Patently Apple

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *