Mało kto wie, że iPhone skrywa wiele ukrytych funkcji i tricków, które zdecydowanie ułatwiają korzystanie z urządzenia na co dzień. Oto lista kilku ciekawych propozycji, jakie udało nam się znaleźć

iPhone: ukryte funkcje i tricki, o których nie wiedziałeś - TOP 5

Ukryty touchpad

Piszą wiadomość na telefonie czasami zdarza nam się pomylić i chcielibyśmy wrócić do jakiegoś miejsca w tekście. W przypadku iPhone mamy możliwość użycia ukrytego touchpada, który pozwoli nam dokładnie wybrać wskazane miejsce. Wystarczy, że przytrzymamy przycisk Spacji, a pojawi się touchpad. To świetny sposób, aby szybko przenieść się we wskazane miejsce w tekście, a w przypadku długich wiadomości zajmuje to bardzo mało czasu. Na niektórych modelach iPhone zamiast Spacji możemy nacisnąć dowolny klawisz, a klawiatura również zmieni swoją funkcjonalność.

Podwójne lub potrójne stuknięcie w obudowę

Od momentu wprowadzenia iOS 14, każdy iPhone posiada możliwość personalizacji przycisku w formie podwójnego lub potrójnego stuknięcia w tylną obudowę. Możemy dowolnie zdefiniować jaka akcja ma się wydarzyć po aktywowaniu tej funkcji. Jest to niezwykle przydatne, jeśli chcemy na przykład szybko uruchomić jakąś aplikację. Jak włączyć tę funkcję? Wystarczy wejść w Ustawienia -> Ogólne -> Dostępność -> Dotyk, a następnie włączyć stuknięcie w tył.

iPhone: ukryte funkcje i tricki, o których nie wiedziałeś - TOP 5

Ukrywanie prywatnych zdjęć

Każdy z nas ma jakieś mniejsze lub większe tajemnice. Ile razy zdarzyło Wam się, że pokazywaliście zdjęcia znajomemu lub szefowi i nagle w galerii ukazały się jakieś prywatne fotografie. Czasami może wyjść nieco niezręcznie. Apple ma na to rozwiązanie i w iPhone oferuje ukrywanie zdjęć. Wystarczy, że wejdziecie w Zdjęcia, wybierzecie określone fotografie, a następnie naciskając przycisk Udostępnij na samym dole dostępna jest opcja Ukryj. W ten sposób zdjęcia znikają ze wszystkich miejsc w waszej bibliotece, a widoczne będą jedynie w albumie o nazwie Ukryte.

Tryb niskiego zużycia danych

Choć pakiety danych są coraz większe, to jednak aplikacje potrzebują coraz więcej internetu. Dlatego też warto ograniczyć ich zużycie w tle. iPhone pozwala zrobić to jednorazowo dla wszystkich aplikacji, dzięki czemu zaoszczędzimy naprawdę sporo danych. Jak włączyć tę funkcję? Wystarczy wejść w Ustawienia -> Sieć komórkowa ->Opcje danych komórkowych, a następnie zaznaczyć opcję Niski transfer danych.

Powiadomienia przez lampę błyskową aparatu

Każdy kto miał telefon 10 czy 15 lat temu doskonale pamięta, jak powiadomienia były sygnalizowane za pomocą specjalnej diody. Swego czasu była to “opcja”, którą miały tylko nieliczne modele i w specyfikacji producenta pojawiała się specjalna rubryka: Dioda sygnalizująca powiadomienia. Dzisiaj od tego się odchodzi, ale jeśli za tym tęsknicie, to Apple ma dla Was propozycję. W iPhone można ustawić opcję sygnalizowania powiadomienia poprzez lampę błyskową. Jak włączyć tę funkcję? Wystarczy wejść w Ustawienia -> Dostępność -> Dźwięk/wizualne, a następnie włączyć „Migotanie diody przy alertach”. W ten prosty sposób nie przegapicie żadnego powiadomienia.

To tyle z ukrytych funkcji iPhone. Mamy nadzieję, że część z nich wykorzystacie i ułatwią Wam korzystanie z Waszego smartfona. Już niedługo opublikujemy dla Was kolejną część ukrytych funkcjonalności!

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *