Choć do oficjalnej premiery iOS 16 zostało jeszcze kilka miesięcy, to pojawia się coraz więcej przecieków na temat zmian, jakie zostaną wprowadzone. Teraz mamy okazję zobaczyć najnowszą wizualizację systemu Apple dla iPhone’ów

Choć o aktualizacji iOS 16 mówi się od dłuższego czasu, to oficjalnie zobaczymy ją dopiero w drugim kwartale 2022 roku. Mimo to coraz więcej wiemy o nowym systemie Apple, a zmiany jakie prawdopodobnie zostaną wprowadzone zapowiadają się niezwykle ciekawie. Główne usprawnienia systemu mają służyć jeszcze większej wygodzie użytkowania, a kierowana będzie ona za sprawą wielozadaniowości, która dominuje nasze codzienne życie. Jako, że współcześnie rola smartfona wykracza poza komunikację, to należy poczynić wyraźne kroki, aby praca była łatwiejsza i przyjemniejsza. To też Apple ma na uwadze i w tym kierunku będzie zmierzał rozwój iOS 16.

Na kanale the Hacker 34 możemy zobaczyć wizualizację, która pokazuje kilka ciekawych funkcji. Są to między innymi możliwość większej personalizacji ikon, bardziej interaktywne widżety, uproszczona wielozadaniowość, nowy design centrum sterowania oraz udoskonalanie systemu zarządzania energią urządzenia. Ciekawą funkcją, która na pewno wpadnie w oko wielu osobom, jest portfel kryptowalut zintegrowany z Wallet. W dobie rosnącej popularności kryptowalut przy coraz większych możliwościach ich wykorzystania jako środka płatniczego, to zdecydowanie dobry krok ze strony Apple.

iOS 16: jest wizualizacja nowego systemu od Apple dla iPhone'ów

Mamy nadzieję, że pomysły z tej wizualizacji będą miały faktyczne odzwierciedlanie dla nowego systemu od Apple. Więcej szczegółów na jego temat poznamy na konferencji WWDC 2022, która odbędzie się w czerwcu 2022 roku. Aktualnie firma z Cupertino testuje publicznie aktualizację iOS 15.3 oraz wewnętrznie iOS 15.4. To one przyniosą małe zmiany w najbliższym czasie. Dotarliśmy również do informacji, które urządzenia zostaną pozbawione wsparcia wraz z nadejściem iOS 16 o czym pisaliśmy w poprzednim artykule. Choć niektórzy mogą się zamartwić brakiem wsparcia dla starszych modeli, to trzeba przyznać, że Apple jest najdłużej wspierającym producentem na rynku, co jest zdecydowanie zaletą.

Źródło: the Hacker 34