Obecna generacja MacBooka zadomowiła się już dobrze na rynku, dlatego coraz więcej informacji pojawia się na temat najbliższego debiutu, którym ma być nowy MacBook Air 2022. Czego zatem możemy się spodziewać?

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie, czego możemy spodziewać się po nowym MacBooku i jakie usprawnienia wprowadzi firma Apple w 2022 roku dla swojego sprzętu. Informacji na ten temat jest coraz więcej, ponieważ nieuchronnie zbliżamy się do debiutu urządzeń na nowy rok modelowy i zanosi się, że choć zostaniemy przy pierwotnej bazie, to jednak gigant z Cupertino przygotuje dla nas sporą porcję nowości, które pozwolą na zachowanie obecnego poziomu cenowego dla nowego MacBook Air 2022.

Nowy MacBook Air 2022 - brak procesora M2 i ekranu mini-LED

MacBook Air 2022 – specyfikacja

Zaczniemy od mniej przyjemnych kwestii, a mianowicie pierwsze przecieki informują, że w najnowszym MacBooku Air nie zobaczymy procesorów M2 oraz ekranu mini-LED, znanego z wersji Pro. Jakiś czas temu sporo mówiono, że nowa generacja otrzyma nowsze procesory, jednak Apple na razie nie zamierza ich wprowadzać do modelu Air, ale za to obecne procesory zostaną nieco usprawnione i różnica ma być zauważalna. Jeśli chodzi o ekran, to mini-LED na razie nie zagości w wersji Air, ale w zasadzie nie możemy za bardzo nad tym ubolewać, ponieważ byłoby to równoznaczne ze sporą podwyżką cen, a tego wszyscy chcielibyśmy uniknąć.

Nowy MacBook Air 2022 - brak procesora M2 i ekranu mini-LED

MacBook Air 2022 – kiedy premiera?

Premiera nowego MacBooka Air 2022 planowana jest na drugą połowę 2022 roku, w okolicy lipca-sierpnia. Na dokładną datę jeszcze czekamy, ale powinniśmy ją niedługo poznać. Warto wspomnieć jeszcze o zmianach wizualnych, ponieważ te będą dosyć duże jak na serię MacBook Air. Wygląd będzie bardzo nawiązywał do serii Pro, więc zniknie charakterystyczna obudowa o zmiennej geometrii na brzegach, krawędzie będą płaskie, a wokół ekranu pojawi się biała ramka. To jednak nie wszystko, ponieważ dodatkowo zostanie przeprojektowana klawiatura, a całe urządzenie ma być niewiarygodnie płaskie. Nowy MacBook Air 2022 będzie dostępny w aż 7 kolorach!

Nowy MacBook Air 2022 - brak procesora M2 i ekranu mini-LED

Rednery: Ian Zelbo

Źródło: Jon Prosser

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *