Elipsa 2E to ogromny e-czytnik, na którym można również pisać. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od 19 kwietnia, ale już dziś można je zamówić w przedsprzedaży za 399,99 USD.

Czym jest Kobo Elipsa 2E?

Kobo wprowadza na rynek kolejny produkt. Na 19 kwietnia zaplanowana jest bowiem premiera Kobo Elipsa 2E. To 10,3-calowy czytnik e-booków i urządzenie do pisania E Ink. Nowy rywal Kindle Scribe i Onyx Boox Nova Air C będzie sprzedawany w cenie 399,99 USD. Czytnik wyposażony jest w ulepszony rysik, którego można używać do pisania bezpośrednio na stronach e-booków i dokumentów.

Ci, którzy chcą zdobyć najnowszy e-czytnik Kobo, mogą go zamówić w przedsprzedaży już teraz. Jako dodatkową zachętę, firma Kobo, której właścicielem jest Rakuten, dorzuca e-kartę podarunkową Kobo o wartości 25 USD. Promocja jednak dotyczy klientów, którzy zamawiają urządzenie w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii.

Czym czytnik różni się od poprzedniego modelu?

Na papierze Kobo Elipsa 2E wydaje się być niewielkim ulepszeniem swojego poprzednika, Kobo Elipsa. Oba modele są sprzedawane za 399 USD w pakiecie z rysikiem, chociaż tylko oryginalna Elipsa dodatkowo sprzedawana jest z okładką. E-czytniki te oferują również 10,3-calowe, nieoślepiające wyświetlacze z wbudowaną technologią minimalizującą ekspozycję na niebieskie światło oraz obsługę Bluetooth. Oba ponadto mają 32 GB pamięci i mogą konwertować pismo odręczne na tekst pisany. Co więcej, oba integrują się z usługami w chmurze, dzięki czemu można również eksportować notatki i niestety żadne urządzenie nie jest wodoodporne.

Jednak Elipsa 2E jest wyposażona w ulepszony rysik i inne usprawnienia. Zdaniem producenta, mają one zapewnić „lepsze i szybsze pisanie”. Po pierwsze, przeprojektowany Kobo Stylus 2 przyczepia się magnetycznie do Kobo Elipsa 2E. Można go również ładować, co oznacza, że nie jest dostarczany z bateriami AAA, które należałoby wymieniać. Co więcej, gumka znajduje się teraz z tyłu, a nie bliżej końcówki w pobliżu przycisku podświetlania, co zapewnia bardziej intuicyjną obsługę.

Kobo Elipsa 2E

Dodatkowe udogodnienia

Ponadto adnotacje będą teraz zawsze widoczne, nawet jeśli użytkownicy zmienią ustawienia, takie jak rozmiar czcionki lub układ strony. Wcześniej zmiana ustawień układu strony powodowała ukrywanie adnotacji w ikonie, którą trzeba było kliknąć, aby wyświetlić. Nowa aktualizacja pozwoli zatem użytkownikom zaoszczędzić nieco czasu. Inne ulepszenia obejmują łatwiejszą do przeszukiwania wbudowaną funkcję notebooka. Producent zapewnia także dłuższą żywotność baterii, o której mówi się, że „powinna wystarczyć na kilka tygodni”.

Podobnie jak nowy Kobo Clara 2E, e-czytnik jest również bardziej przyjazny dla środowiska. Jest to częścią większego celu Kobo, jakim jest zmniejszenie wpływu na środowisko. Na przykład e-czytnik jest teraz wykonany w ponad 85 procentach z plastiku pochodzącego z recyklingu, a w 10 procentach z plastiku pochodzącego z oceanów. Tymczasem nowa osłona Kobo Elipsa 2E SleepCover — która usypia czytnik e-booków po zamknięciu — jest wykonana w ponad 97 procentach z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Wraz z modelem Elipsa 2E, Kobo ogłosiło również wprowadzenie na rynek w USA własnej wersji Kindle Unlimited firmy Amazon, usługi Kobo Plus. Trzypoziomowa subskrypcja zapewnia członkom dostęp do ponad miliona e-booków i setek tysięcy audiobooków już od 7,99 USD miesięcznie.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *