To efekt współpracy ze startupem Asleep, monitorującym sen za pomocą AI. Urządzenia te będą w stanie dostosować swoje ustawienia w zależności od tego, czy śpimy, czy też nie.

Budzimy się rano, a nasza klimatyzacja zadbała o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu. Telewizor chwilę po naszej pobudce uruchamia się, emitując program informacyjny. Ekspres właśnie przygotował kawę, a nad schodami świeci się lampka, żebyśmy niewyspani bezpiecznie pokonali drogę do kuchni. Brzmi jak sen lub scena z filmu science-fiction? Okazuje się, że dzięki LG wkrótce technologia Smart Home nabierze kolejnego rozpędu.

Działanie uzależnione od snu

Jak informuje LG na swojej koreańskiej stronie internetowej oraz poprzez The Korea Economic Daily, firma rozpoczęła współpracę z koreańskim start-upem Asleep, zajmującym się technologią snu. Oba przedsiębiorstwa wspólnie pracują nad inteligentnymi urządzeniami domowymi, które mogą wykrywać, kiedy użytkownik śpi. Dlaczego? By odpowiednio dostosowywać ustawienia i funkcjonowanie.

Technologia sztucznej inteligencji Asleep pozwala użytkownikom śledzić cztery fazy snu na podstawie odgłosów oddychania. Te wyłapywane są za pomocą urządzeń wyposażonych w mikrofony, takich jak inteligentne telewizory i smartfony. LG planuje zintegrować tę technologię z innymi produktami. Oprócz telewizorów tej marki, w grę wchodzą także lodówki, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza i pralki.

Zobacz także: Wirtualne smogowe płuca na ekranach LED w całej Polsce – akcja Polskiego Alarmu Smogowego

Co nam daje technologia firmy Asleep?

Dzięki tym informacjom urządzenia te mogą się włączać i wyłączać oraz optymalizować ustawienia w zależności od tego, czy użytkownik śpi. Na przykład klimatyzator Whisen firmy LG może automatycznie dostosowywać i optymalizować temperaturę w pomieszczeniu na podstawie fazy snu użytkownika. Inne urządzenia, takie jak oczyszczacz powietrza Aero Furniture czy AeroTower (widoczny poniżej) tego producenta, mogą przełączać się w tryb uśpienia, jeśli wykryją, że użytkownik nie śpi.

Lodówki, pralki, telewizory i inne sprzęty LG będą śledzić nasz sen

Asleep zaprezentuje swój Sleeptrack API, technologię, która mierzy sen i przekazuje informacje do produktów innych firm, na targach CES 2023 w przyszłym miesiącu. Startup będzie również współpracował z innymi firmami, takimi jak Amorepacific, w zakresie różnych produktów, takich jak urządzenia kosmetyczne i zdrowotne.

LG planuje rozwój sprzętów AGD

LG będzie również obecne na targach CES. Firma zaprezentuje tam swoje technologie, w tym nową linię minimalistycznych urządzeń, takich jak lodówka, pralka, suszarka, piekarnik i zmywarka, w których pominięto niepotrzebne przyciski i elementy dekoracyjne. Te minimalistyczne urządzenia będzie można aktualizować za pomocą oprogramowania i sprzętu. Użytkownicy będą mogli dodawać nowe funkcje oprogramowania za pośrednictwem Centrum aktualizacji w aplikacji LG ThinQ.

„Możliwość rozbudowy stanowi wyzwanie dla idei, że drogie urządzenia są projektowane z myślą o planowanym starzeniu się” — powiedział Lyu Jae-cheol, prezes działu AGD firmy LG Electronics. Słowa te padły w styczniu, kiedy uruchomiono program modernizacji firmy LG. „Chcemy, aby klienci odczuwali uczucie uruchamiania nowej pralki lub lodówki przez cały cykl życia urządzenia LG, a nie tylko za pierwszym razem, gdy przynoszą je do domu”.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *