Do pewnych funkcji z naszych smartfonów jesteśmy już przyzwyczajeni, dlatego Microsoft Word już wkrótce stanie się bogatszy o jedną z nich

Przewidywanie słowa, które chcemy napisać, to funkcja znana z naszych telefonów. To tam korzystając z komunikatorów czy jakiegokolwiek pola tekstowego, system podpowiada nam następne słowo na podstawie napisanego już tekstu lub najczęściej wybieranych połączeń wyrazów. Teraz ta funkcja ma się pojawić w programie Microsoft Word, a program będzie podpowiadał dalszą część słowa lub kolejny wyraz. Pierwszy raz o tym pomyśle usłyszeliśmy rok temu i w tym czasie była ona testowana w wersji Beta przez określoną część użytkowników. Jak widać system przeszedł wszystkie testy pozytywnie, został usprawniony i teraz zawita na naszych komputerach.

Microsoft Word

Jak to będzie działać?

Zasada działania jest bardzo prosta. Gdy będziemy pisać jakiś tekst, to system wskaże nam dokończenie lub kolejne słowo, które można zaakceptować, naciskając klawisz „Tab”, lub odrzucić, naciskając klawisz „Esc”. Co ciekawe, będzie można tę funkcję całkowicie wyłączyć, jeśli zdarzyłoby się tak, że bardziej by to nas irytowało niż pomagało. Jednak Microsoft ma nadzieję, że ten system pozwoli nam na jeszcze szybsze pisanie i będzie działać intuicyjnie, aby był dla nas ułatwieniem. Będzie można oczywiście zgłaszać wszelkie nieprawidłowości i uwagi, które mają na celu usprawnienie działania i wyeliminowanie błędów. Zapewne z czasem funkcja będzie na tyle „inteligentna”, że nie będzie z nią większych problemów.

Microsoft Word

Oczywiście Microsoft Word to nie jedyny program, w którym pojawi się takie rozwiązanie. Zawita ono również do Microsoft Outlook i to już w przyszłym miesiącu. Jednak na razie system ma jedną wadę, mamy nadzieję, że chwilową, mianowicie funkcja działa tylko podczas pisania w języku angielskim. Język polski na razie nie jest obsługiwany i nie wiadomo kiedy to się zmieni, ale mamy nadzieję, że w miarę szybko, bo będziemy mogli poznać tę funkcję w praktyce. Idea pisania szybko i bezbłędnie jest słuszna, ale jak wiemy, dopiero rzeczywistość będzie w stanie zweryfikować słuszność takiego pomysłu i to użytkownicy ocenią czy jest to im potrzebne czy też nie.

Źródło: Neowin

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *