Jeśli masz trochę wolnych środków i chcesz mieć unikatowe PlayStation 5 Golden Rock to musisz się pośpieszyć, bo powstanie tylko 9 egzemplarzy

Temat nowej konsoli PlayStation 5 nadal jest bardzo wrażliwy, bo podobnie jak najnowsze karty graficzne Nvidia, to towar nieco deficytowy. Choć teraz już można w miarę normalnie nabyć konsolę, to nadal wywołuje ona sporo zamieszania i ciągle się o niej mówi. Jednak w tym przypadku mowa o czymś naprawdę wyjątkowym, nie tylko ze względu na swoją cenę, ale również ze względu na wygląd oraz sposób w jaki całość została wykonana. Mowa konkretnie o PlayStation 5 Golden Rock, którego cena wynosi aż 499 tysięcy dolarów, czyli prawie 1 900 000 złotych. To sporo, szczególnie jak na konsolę i raczej deficytowa ilość na sklepowych półkach nie może aż tak bardzo wpływać na cenę, więc skąd taka kwota?

PlayStation 5 Golden Rock

Otóż za PlayStation 5 Golden Rock odpowiada firma Caviar, która “nieco” zmodyfikowała konsolę i teraz oferuje na jej obudowie aż 4,5 kg 18-karatowego złota. Wizualnie obudowa konsoli ma przypominać zarys skały i faktycznie, jeśli dobrze się przyjrzymy to można doszukiwać się jakiejś skały/góry, jednak na pewno nie można odmówić wyjątkowego podejścia do tematu. Co ciekawe, taka konsola powstała w aż 9 egzemplarzach, chociaż jeśli wierzyć twórcom, to dostali oni ponad 1300 zapytań o ten produkt. Ciekawe czy wszyscy “zainteresowani” byli w stanie wyłożyć taką gotówkę na stół i z miejsca zakupić limitowane PlayStation 5 Golden Rock.

Jeśli jednak nie stać Was na taką konsolę, bo nie macie wolnego pół miliona dolarów, to nie przejmujcie się. Firma Caviar przygotowała jeszcze dwie edycje specjalne, z nieco większym nakładem produkcyjnym i nieco niższą ceną. Chodzi konkretnie o PlayStation 5 Carbon oraz PlayStation 5 Alligator. Ta pierwsza konsola wyceniania jest na 5 830 dolarów, a druga na 8 140. To nadal dużo, ale nakład to już 99 sztuk na każdy z modeli i mówimy o przedmiocie, którego wartość z czasem naprawdę może się kilkukrotnie zwiększyć, bo ciężko będzie o bardziej wyjątkową obudowę do konsoli.

Źródło: Caviar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *