Na rozpoczynających się jutro Targach Książki w Lipsku PocketBook zaprezentuje swój najnowszy czytnik z kolorowym wyświetlaczem. Urządzenie o nazwie PocketBook InkPad Color 2 już wkrótce dostępne będzie także na polskim rynku.

Targi Książki zawsze wiążą się z licznymi premierami. O ile jednak zazwyczaj światło dzienne ujrzeć mogą kolejne tytuły książek mniej lub bardziej znanych autorów, o tyle rzadziej dochodzi równocześnie do premier sprzętu. Tymczasem już jutro rozpoczynają się Targi Książki w Lipsku, na których premierę będzie mieć nowy model kolorowego czytnika firmy PocketBook.

PocketBook InkPad Color 2 – co o nim wiemy?

InkPad Color 2 to urządzenie z udoskonalonym ekranem E Ink Kaleido™ Plus, wyposażone we wbudowany głośnik, łączność Bluetooth ®, podświetlenie SMARTlight i wodoodporność IPX8. Jak mówi Maksym Zhelezniak, odpowiedzialny za rozwój działalności firmy PocketBook w Polsce oraz całej Europie Środkowej i Wschodniej:

„Najnowszy czytnik firmy PocketBook ma 7,8-calowy kolorowy ekran E Ink Kaleido™ Plus, który może wyświetlać 4096 kolorów. Dzięki ulepszonemu układowi filtrów kolorów teraz zapewniamy użytkownikom PocketBook InkPad Color 2 jeszcze lepsze odwzorowanie odcieni i nasycenia ilustrowanych książek dla dzieci, mang, literatury biznesowej i czasopism. Ekran ma przekątną 7,8 cala – to wielkość książki, w której ilustracje i kolorowe treści są bardziej atrakcyjne i żywe niż wcześniej”.

Komfort o odcień większy i ton głośniejszy

PocketBook InkPad Color 2 to ulepszona wersja wcześniejszego modelu z tej linii. Urządzenie nie tylko zyskało wyświetlacz nowej generacji, ale także podświetlenie SMARTlight. Minimalny poziom jasności jeszcze mocniej uwidacznia właściwości optyczne ekranu E Ink Kaleido™ Plus.

Nowy czytnik to także kolejna propozycja PocketBook dla entuzjazmów odczytywanych treści. Obsługuje on 6 formatów audio, posiada wbudowany głośnik, łączność Bluetooth oraz funkcję Text-to-Speech. Niemal ośmiocalowa mobilna biblioteczka została zaprojektowana tak, aby wytrzymać nieoczekiwany kontakt z wodą. PocketBook InkPad Color 2 spełnia ponadto standard IPX8. Wytrzymuje zanurzenie w słodkiej wodzie na głębokość do 2 metrów na czas do 60 minut bez żadnych szkodliwych konsekwencji.

Szczegóły techniczne urządzenia

Połączenie wygody, jakości i estetyki sprawia, że ​​jest to idealne urządzenie do czytania, które wielu czytelników będzie chciało mieć przy sobie na co dzień. Producent przewiduje, że czytnik niebawem będzie dostępny w sprzedaży w cenie 1499 zł.

PocketBook InkPad Color 2 oferuje również:

  • 32 GB wbudowanej pamięci na wymarzoną bibliotekę;
  • Wszystkie popularne formaty bez konwersji. Czytnik obsługuje 21 formatów książek i 4 formaty graficzne. Wśród nich: AZW, EPUB, FB2, DOC, TXT, PDF, DJVU, CBR, CBZ, JPEG;
  • Obsługa 6 formatów audio – to audiobooki lub muzyka w formatach M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP odtwarzane bezpośrednio z urządzenia
  • Wsparcie Adobe DRM – bezpłatne wypożyczanie książek w bibliotekach internetowych dzięki technologii Adobe DRM;
  • Wydajny czterordzeniowy procesor;
  • Dwuzakresowe Wi-Fi, PocketBook Cloud (zamiennie z Legimi i EmpikGo) i Dropbox. Innymi słowy, rozwiązania przydatne do szybkich zakupów, zarządzania biblioteką i synchronizacji z innymi urządzeniami;
  • Bezpłatne słowniki — 11 wstępnie zainstalowanych kombinacji językowych i 42 kombinacje dostępne do bezpłatnego pobrania.

Źrodło: informacja prasowa producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *