Android 12 jest już obecny na rynku od jakiegoś czasu, a teraz Samsung Galaxy S20 i Note20 dołączą do grona odbiorców za sprawą aktualizacji One UI 4.0, która bazuje na wspomnianym systemie.

Już w listopadzie właściciele Galaxy S21, Galaxy S21+ i Galaxy S21 Ultra mogli się cieszyć z dostępu najnowszego systemu Android 12, który na urządzeniach Samsunga pojawia się wraz z aktualizacją systemu wewnętrznego o nazwie One UI 4.0. Nie obyło się jednak bez przygód, a konkretnie na urządzeniach po aktualizacji pojawił się problem z kompatybilnością z Google Play. Z tego powodu producent zdecydował się wstrzymać aktualizacje na pewien czas, aby wprowadzić odpowiednie poprawki. Aktualnie jest już po wszystkim, także wznowiono proces aktualizacji, a kolejnymi urządzeniami, na które trafi najnowszy system jest Samsung Galaxy S20 i Galaxy Note20.

Samsung Galaxy S20 i Note20 otrzymują One UI 4.0 na bazie Androida 12

Największym wyróżnikiem nowego systemu bazującego na Android 12 jest możliwość personalizacji interfejsu. To użytkownik może wybrać kolory elementów takich jak przyciski, dymki, suwaki czy tło. Zmieni się też kilka funkcji na ekranie startowym, w tym panel wyboru widżetów oraz ich kształt – każdy widżet ma zaokrąglone rogi. Ponadto One UI 4.0 wprowadza bardziej rozbudowany tryb ciemny (nocny), panel szybkich ustawień czy funkcję zmiany źródła dźwięku za pomocą jednego kliknięcia na ekranie blokady. Oprócz tego jeszcze bardziej rozbudowane zostaną opcje prywatności, chociaż to dopiero w Android 13 pojawi się opcja pozwolenia na otrzymywanie powiadomień z danej aplikacji, na zasadzie podobnej do nadawania uprawnień dla lokalizacji czy aparatu.

Samsung Galaxy S20 i Note20 otrzymują One UI 4.0 na bazie Androida 12

W lutym spodziewamy się aktualizacji dla kolejnych modeli Samsunga, w tym dla Galaxy S10, Galaxy Note 10 oraz Galaxy A72. Pełną listę modeli, które otrzymają aktualizację do Android 12 wraz z przewidywaną datą znajdziecie w naszym artykule. Mamy nadzieję, że na kolejnych urządzeniach w kolejce nie pojawią się żadne problemy z najnowszym oprogramowaniem, a korzystanie z urządzeń będzie jeszcze sprawniejsze, bo taki jest główny cel tej aktualizacji. Dajcie znać czy Wasz telefon otrzymał już aktualizację do najnowszej wersji!

Źródło: Producent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *