Nie potwierdzono jeszcze daty premiery, ale na temat nowych tabletów Samsung Galaxy Tab S8 wiemy już wszystko co istotne, a ostatni przeciek informacji sprawił, że nowe produkty Samsunga są nam doskonale znane. Oto najważniejsze informacje, podsumowanie specyfikacji i kalkulacja cen, które niskie na pewno nie będą.

Wciąż nie wiemy czy Samsung zdecyduje się pokazać najnowsze tablety na targach MWC w Barcelonie, które odbędą się pod koniec lutego, czy jednak postawi na premierę obok najnowszych modeli z serii S22, ale jedno jest pewne – wiemy już o nich wszystko. Tak długo mówi się o kolejnej generacji tabletów Samsung Galaxy Tab S8, że siłą rzeczy przeciek musiał się zdarzyć. Aktualnie poznaliśmy specyfikację wszystkich trzech wariantów i musimy przyznać, że to najlepsze tablety z Androidem na rynku, chociaż ich cena może niektórych zwalić z nóg.

Galaxy Tab S8 Ultra – potężny flagowiec

Jak przystało na flagowy model, może pochwalić się on największym ekranem i tak też nowy S8 Ultra ma przekątną 14.6 cala. Nie da się ukryć, że to potężny rozmiar, a w połączeniu z matrycą Super AMOLED o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz mamy naprawdę porządną jakość. Rozdzielczość tego ekranu to 2960 na 1848 px z maksymalną jasnością na poziomie 420 nitów. Dodatkowo w ekranie umieszczono dwa aparaty 12 MP (szerokokątny i ultra szerokokątny)

Galaxy Tab S8 + – idealnie zbalansowany

Drugi w kolejności jest S8 + i tutaj wcale nie mamy do czynienia ze znacznie mniejszym sprzętem, ponieważ zasadnicza różnica dotyczy grubości ramek. I większa szerokość sprawia, że ekran ma 12.7 cala przekątnej. Podobnie jak w przypadku flagowego wariantu mamy 120 Hz, a rozdzielczość to 2800 x 1752 px. Naturalnie w tej wersji notch nie jest dostępny.

Galaxy Tab S8 – najmniejszy, lecz wciąż mocarny

Najmniejszy i ostatni z dostępnych modeli to S8, który jest już mniejszy od poprzedników i ma przekątną 11 cali. Zastosowano matrycę LTPS LCD, która również obsługuje 120 Hz, a jej jasność wynosi 500 nitów (zatem jaśniej niż flagowe modele). Wszystkie trzy warianty są pokryte szkłem Gorilla Glass 5.

Sercem każdego z trzech tabletów jest Snapdragon 8 Gen 1, który działa w połączeniu z Androidem 12. Samsung oczywiście dostarczy już najnowszą nakładkę tego systemu, czyli UI 4.1. Jeśli chodzi o wersje pamięci, to zaczynamy od najsłabszej specyfikacji w konfiguracji 8 GB / 128 GB z możliwością wyboru wersji 256 GB dla S8 i S8+. W przypadku flagowego S8 Ultra możemy pokusić się o wersję 16 GB / 512 GB. Topowy wariant jest jednocześnie najcięższy, a jego masa wynosi 728 g, do czego przyczyniła się bateria o pojemności 11 200 mAh. Z kolei S8+ waży 567 g z baterią 10 090 mAh, a najsłabszy S8 może pochwalić się masą na poziomie 507 g i baterią 8000 mAh.

Dodatkowo każdy z tabletów będzie miał z tyłu dwa aparaty (główny 13 MP i ultra szerokokątny 6 MP), czytnik linii papilarnych pod ekranem, magnetyczne mocowanie dla rysika S Pen (kilka punktów) oraz poczwórne głośniki obsługujące Dolby Atmos. Jeśli chodzi o ceny, to nie mamy dobrych wieści. Będą się one zaczynać od poziomu 680-700 euro, a w przypadku flagowca przekroczą poziom 1040-1060 euro. Mowa oczywiście o podstawowych wariantach pamięci oraz wersjach tylko z WiFi, ponieważ dopłata do 5G ma wynieść około 150-160 euro.

Źródło: gsmarena

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *