W świecie technologii chyba już nic nas nie zdziwi. Nawet słynna, wykonana z włókna węglowego stylizacja laptopów Lenovo, którą najpewniej będzie posiadać smartfon od Motoroli.

No dobra, jednak lekkie zdziwienie jest. Coś, co do tej pory jednoznacznie kojarzyło się z laptopami z serii Lenovo ThinkPad, trafi także pod strzechy marki Motorola (której posiadaczem jest właśnie Lenovo). Tak wynika przynajmniej z przecieku, jaki ujawnił portal The Tech Outlook. ThinkPhone by Motorola ma nie tylko posiadać identyczny styl, wykorzystujący włókno węglowe, ale także czcionka tworząca napis ThinkPhone jest tą samą, którą kojarzymy z ThinkPadów. Zresztą, zobaczcie sami:

Motorola ThinkPhone będzie wygląda jak ThinkPad od Lenovo?

ThinkPhone: prawdopodobne dane techniczne

Wyciek dostarczył nam nie tylko zdjęcia nadchodzącego modelu Motoroli, ae także jego specyfikację. Smartfon ma korzystać z układu Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1, z 8GB lub 12 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wewnętrznej. Niestety, nadal nie mamy do czynienia ze świeżym jeszcze układem drugiej generacji. Na pocieszenie jednak chip jest identyczny z wykorzystywanym obecnie przez smartfony takich marek, jak Xiaomi, Oppo czy Honor.

Użytkownik otrzymać ma 6,6-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1800 x 2400 pikseli, o częstotliwości 144 Hz i HDR, 32-megapikselową przednią kamerą oraz potrójnym zestawem obiektywów z tyłu obudowy. Ich rozdzielczości to odpowiednio 50 megapikseli (w przypadku kamery głównej) i 13 megapikseli (obiektyw ultra szerokokątny) oraz 2-megapikselowy czujnik głębi.

Czy na targach dowiemy się więcej?

Rozmyte obrazy marketingowe, które wyciekły, pokazują również pewien rodzaj integracji z laptopami Lenovo. Nie jest jednak jasne, jakie dokładnie funkcje będą obsługiwane. Wyciek nie wspomina również ani o dostępności urządzenia, ani o jego cenach. Nie wiadomo także, czy ThinkPhone będzie dostępny poza Chinami. Wiemy natomiast, że dzieli nas zaledwie kilka tygodni od targów Consumer Electronics Show w styczniu. Co więcej, miesiąc później czeka nas Mobile World Congress. Można zatem założyć, że wkrótce zobaczymy oficjalne ogłoszenie ThinkPhone.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *