Choć w ubiegłym tygodniu Epic Games przygotowało aż trzy darmowe pozycje, tym razem na graczy czeka zaledwie jeden tytuł. Trzeba jednak przyznać, że dość nietypowy.

Epic Games, jak co tydzień, udostępniło w czwartkowe popołudnie nowy tytuł, który gracze mogą bezpłatnie przypisać do swojego konta. Tym razem mamy do czynienia z jedną, za to bardzo nietypową grą, której cena nominalna wynosi 47,90 zł. Przed Wami: Epistory – Typing Chronicles! Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.

Za darmo w Epic Games: Epistory – Typing Chronicles

Epistory – Typing Chronicles

Trzeba przyznać, że Epistory to dość nietypowa, choć pełna atmosfery gra przygodowa, w której przede wszystkim… piszemy na klawiaturze. Fabuła opowiada historię pisarki, której brakuje inspiracji. Z tego powodu prosi swoją muzę o pomoc w napisaniu jej najnowszej książki. Zadaniem gracza jest wcielenie się w ową muzę – fikcyjną postać w świecie, w którym wszystko jest nieopowiedziane.

Nasza przygoda zaczyna się od pustej strony, którą musimy zapisać. Dzięki temu świat stanie się wkrótce nie tylko większy, ale i żywszy. Naszym zadaniem jest wędrowanie, otwieranie skrzyń, rozwiązywanie tajemnic, a także walka z wrogami w epickich bitwach – a wszystko to wyłącznie przy użyciu klawiatury.

Cechy gry

Jako gracz możemy eksplorować piękny świat – jak to ujęli poetycko twórcy gry – rękodzieła z papieru. Gramy jako muza, jadąca na gigantycznym, trójogoniastym lisie, zagubiona w fantastycznym świecie 3D. Wykorzystując klawiaturę, rozwiązujemy tajemnicze łamigłówki, odblokowujemy magiczne moce i pokonujemy wrogów w epickich bitwach, pompujących adrenalinę. To właśnie klawiatura służy do kontrolowania wszystkiego – od ruchów, poprzez walki, aż po menu gry.

Zobacz także: PlayStation: lista gier na wyłączność w 2023 roku

Nie zabrakło nawiązań do rzeczywistości, choćby do blokady pisarskiej, z którą boryka się niejeden twórca. Zbieramy zatem fragmenty i punkty inspiracji, aby nie tylko rozwinąć historię, ale też odkrywać coraz bardziej znajdujący się w głowie pisarki świat. Całość dopełnia adaptacyjny poziom trudności. W zależności od tego, jak szybko piszemy na klawiaturze, gra dopasowuje się do zestawu naszych umiejętności, by rozgrywka nie była ani za łatwa, ani za trudna, ale z pewnością wymagająca i motywująca.

Gra Epistory – Typing Chronicles została po części zlokalizowana. Wprawdzie lektor jest w języku angielskim, ale jeśli chodzi o napisy, możemy wybierać pomiędzy językiem angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim (Brazylia), rosyjskim, a nawet polskim. Co ciekawe, gra obsługuje kilka układów klawiatury – QWERTY, QWERTZ, AZERTY, BEPO, Dvorak, Workman i Colemak.

Kliknij, aby pobrać grę w Epic Games Store!

Na pobranie Epistory – Typing Chronicles (lub po prostu przypisanie gry do swojego konta Epic Games) macie czas do 26 stycznia, do godziny 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *