Zakup słuchawek od Apple nie należy do najtańszych. Na horyzoncie widać spore spadki sprzedaży, więc firma rozważa tańszą alternatywę w postaci AirPods Lite, których cena spadnie poniżej poziomu 99 dolarów (500 złotych)

Obecnie w sprzedaży Apple ma cztery modele słuchawek – AirPods (2. generacji), AirPods (3. generacji), AirPods Pro (2. generacji) oraz AirPods Max. W oficjalnej dystrybucji na stronie producenta trzeba za nie zapłacić kolejno 799 złotych, 1049 złotych, 1449 złotych i 3099 złotych. Dużo? Nie da się ukryć, ale mimo to zarówno w naszym kraju, jak i za granicą, słuchawki te stały się bardzo popularne i wybierają je miliony użytkowników. Główną zaletą, która przekonuje klientów, jest fakt, że to naprawdę wysokiej jakości produkt, który działa bardzo długo bez zastrzeżeń, jednak próg wejścia na poziomie 799 złotych, to spora bariera. I choć w sklepach można dostać bez problemu najtańsze AirPodsy 100 złotych taniej od ceny na stronie producenta, to dalej jest to sporo.

Spory spadek sprzedaży

W 2022 roku amerykańska firma sprzedała 73 miliony słuchawek z serii AirPods. To liczba bardzo duża, ale nadchodzący 2023 rok nie zapowiada się tak dobrze, bowiem analitycy mówią o wolumenie sprzedaży na poziomie 63 milionów. Taka sytuacja to efekt wielu zmiennych, a jedną z nich jest brak informacji o nowym produkcie z tej serii w tym roku oraz małe zainteresowanie 3. generacją słuchawek. Pojawia się również element budżetowy – słuchawki są po prostu drogie, a rynek tak się rozwinął, że konkurencja jest naprawdę spora, a w kwestii budżetowej możemy wybierać w każdym przedziale cenowym.

Apple AirPods Lite - budżetowa wersja poniżej 500 złotych

AirPods Lite – budżetowa wersja

Jeff Pu, znany analityk, którego prognozy w zdecydowanej większości się potwierdzają, mówi, że Apple pracuje nad “tańszym produktem”. Co to oznacza? Warianty są dwa, przy czym pierwszy jest najbardziej prawdopodobny i zakłada wypuszczenie wersji Lite, której cena wyniesie mniej niż 99 dolarów (w przeliczeniu ok. 500 złotych). Ma to pozwolić firmie konkurować w niższej kategorii cenowej i tym samym dotrzeć do nowych odbiorców. Druga opcja, mniej prawdopodobna, mówi, że obecne AirPods 2. generacji zostaną przecenione do poziomu 99 dolarów.

Zobacz także: Premiery Apple w 2023 roku – iPhone 15, MacBook Pro, Mac Pro i inne

Niezależnie od decyzji firmy, taka sytuacja byłaby niezwykle ciekawa. W przypadku pozostałych serii mamy ciągłe podwyżki i coraz większe kwoty (patrz – iPhone powyżej 10 000 złotych w topowej wersji), a teraz Apple mogłoby zrobić spory krok w stronę swoich klientów. Czy AirPods Lite w cenie poniżej 500 złotych skłoniłyby was do zakupu?

Źródło: 9to5mac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *