Legenda amerykańskiej motoryzacji utożsamiana z dużym V8 otrzyma nowe zelektryfikowane warianty. Elektryczna Corvette to już pewniak

Corvette jest modelem tak kultowym, że nietrudno zapomnieć iż jest to Chevrolet oraz produkt General Motors. Vette wyrobiła sobie niepowtarzalną markę i gości w głowach pasjonatów motoryzacji oraz ścianach młodych chłopców od dekad. Zawsze była ona symbolem statusu elegancji ale i prawdziwej amerykańskiej dumy i zapału sportowego. Po premierze najnowszej generacji sporo fanów tego kultowego modelu kręciło nosem z powodu zmiany układu napędowego, a konkretniej przeniesienie silnika spod maski za plecy kierowcy i pasażera. Jednak nawet Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem zjednała sobie rzeszę fanów jako tania alternatywa dla europejskich ekstrawaganckich superaut od producentów takich jak Lamborghini czy Ferrari. Można więc powiedzieć, że ta dość krytyczna zmiana rozeszła się po kościach, wszak nadal za plecami pracuje pożądne, wulgarne V8. Jednak tej następnej nowości wierni fani wyjątkowego modelu Chevroleta mogą nie przełknąć.

Corvette już niedługo w elektrycznym wydaniu - Chevrolet potwierdza

Kiedy elektryczna Corvette?

Chevrolet poinformował bowiem, że planuje pokazanie zelektryfikowanej, a więc hybrydowej wersji kultowego modelu. Zapowiedział też, że może to nastąpić nawet już w przyszłym roku, oraz że kolejnym krokiem będzie wersja w pełni elektrczna. W poście na Twitterze amerykański producent zamieścił nagranie z pokrytym kamuflującą okleiną prototypem. Doskonale widać, iż jest to wciąż aktualna generacja modelu – C8. Oznacza to, że Chevy nie zamierza czekać do premiery kolejnego wydania Vette. Co ciekawe na ujęciach kręconych w śniegu widać celowo uchwycone napędzane przednie koła samochodu. To jasny sygnał, że wraz z wkroczeniem w elektryczną erę, Chevrolet Corvette po raz pierwszy w historii będzie oferowany z napędem na cztery koła.

Czy to koniec?

Wszystkich czytelników pasjonujących się motoryzacją uspokajamy – Nie wygląda na to, aby Chevrolet planował porzucić napęd spalinowy w Corvette. Przynajmniej jak na razie. Niestety nie można jednak zapomnieć o bardzo zdecydowanych deklaracjach, które padały z ust przedstawicieli marki. Chevrolet zamierza sprzedawać jedynie samochody elektryczne najpóźniej w roku 2035.

Źródło: Chevrolet via Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *