Nowa stacja ładowania EcoFlow DELTA Pro może stać się rozwiązaniem problemu wielu gospodarstw domowych, ale cena jak na razie jest zaporowa. Czy mimo to produkt odniesie sukces na rynku?

Rynek mobilnych stacji zasilania i UPS do użytku domowego jest nieco ubogi w Polsce. Mamy jakieś pojedyncze rozwiązania, które sprawdzają się na krótką metę, ale sprawdzonego i długofalowego rozwiązania brak dla przeciętnego konsumenta, a przynajmniej nie jest to popularne. Tutaj właśnie wchodzi EcoFlow, całe na biało. Do tej pory w Polsce mogliśmy zakupić kilka modeli tego producenta, a były to między innymi DELTA, RIVER, RIVER MAX oraz RIVER PRO. Każde z tych urządzeń różni się pojemnością, a największa DELTA oferowała 1260 Wh pojemności z maksymalną mocą wyjściową na poziomie 1800 W (moc szczytowa 3300 W). Teraz na platformie Kickstarter pojawił się nowy produkt spod znaku EcoFlow i jest to model DELTA PRO, która może wprowadzić nowy ład na rynku.

EcoFlow DELTA Pro

Moc wyjściowa modelu EcoFlow DELTA Pro to aż 3600 W, którą można rozszerzyć do 4500 W za pomocą X-Boost. Dzięki temu bez problemu zasilimy różnego rodzaju pralki, klimatyzatory i inne urządzenia. Jednostka dysponuje pojemnością 3600 Wh, ale można ją rozszerzyć nawet do 25 000 Wh! To niezwykle potężna pojemność, która pozwoli na naładowanie samochodu elektrycznego, podłączenie kilku wymagających urządzeń czy zapewnienie prądu w domu na nawet kilka dni (w zależności od zużycia).

Oprócz tego pojawił się nowy zestaw paneli słonecznych EcoFlow 400W, który ma 22,4% sprawności konwersji energii i można połączyć aż trzy takie panele z DELTA Pro, aby osiągnąć ogromny pobór mocy na poziomie 1200 W. Producent oferuje również EcoFlow Solar Tracker, który jest pierwszym na świecie przenośnym urządzeniem do śledzenie energii słonecznej. Urządzenie automatycznie podąża za słońcem przez cały dzień, poprawiając tym samym wykorzystanie energii słonecznej nawet o 30%.

Link do platformy Kickstarter z produktem – TUTAJ

Cena? Bazowa wersja EcoFlow DELTA Pro kosztuje 2699 dolarów. Za wersję z panelami słonecznymi musimy zapłacić 3 848 dolarów. Cena jest spora, ale jest to urządzenie, które może znaleźć zastosowanie w wielu firmach, gdzie nie można sobie pozwolić na utratę zasilania, a inne klasyczne rozwiązania nie wchodzą w grę. Nie wiemy jeszcze czy EcoFlow DELTA Pro będzie dostępna w oficjalnej polskiej dystrybucji, ale wysyłka zamówień z Kickstarter jest planowana na październik tego roku.

EcoFlow DELTA Pro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *