Premiera Grand Theft Auto V miała miejsce 9 lat temu i od tego czasu twórcy ani razu nie wspomnieli o pracy nad nową odsłoną kultowej serii. Teraz wszystko się zmieniło, ponieważ oficjalnie potwierdzono, że GTA 6 jest aktywnie rozwijane, a w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych informacji w tym temacie

Przez dziewięć lat, bo tyle dokładnie minęło od premiery GTA V (17 września 2013) spekulowało się na temat kolejnej odsłony z tej serii. Spekulacje wracały jak bumerang co jakiś czas, jednak nie miały one żadnego pokrycia w rzeczywistości, ponieważ Rockstar Games nie wspomniało ani razu, że jakiekolwiek prace na szóstą odsłoną gry zostały rozpoczęte. Teraz jednak karuzela spekulacji i nieprawdopodobnych doniesień nabiera tempa. Oficjalnie Rockstar potwierdził, że pojawi się kolejna odsłona Grand Theft Auto, a prace nad nią trwają. To oznacza, że wszyscy spekulanci mogą zasiąść przed komputerami i zalać nas przeciekami na temat gry.

Grand Theft Auto IV oficjalnie potwierdzone - kolejna odsłona już niedługo!

Głos w całej sprawie zabrał również Strauss Zelnick, czyli dyrektor generalny koncernu Take-Two (wydawca gry). Niedawno odbyło się spotkanie z inwestorami i to właśnie na nim Zelnick powiedział, że panuje nad ostatecznym kształtem i jakością nadchodzącej produkcji, a to właśnie jakość będzie najważniejszym elementem nowej produkcji. Sporo doświadczenia twórcy wynieśli z niedawno wydanego GTA: The Trilogy – The Definitive Edition i to akurat dobrze, bo nie był to do końca udany produkt.

Warto dodać, że w przyszłym miesiącu ma zadebiutować GTA V na konsole najnowszej generacji. To będzie mały przedsmak tego, jak Rockstar Games traktuje na poważnie “jakość”. Co do samej premiery GTA VI, to nauczeni poprzednimi odsłonami wiemy, że jeszcze trochę czasu upłynie zanim zobaczymy finalny produkt. Gra jest na etapie produkcji, a Rockstar Games zachęca, aby śledzić wiadomości pojawiające się w Rockstar Newswire, bo niedługo może pojawić się coś ciekawego. Z niecierpliwością czekamy na aktualizacje i będziemy Was na bieżąco informować.

Źródło: Rockstar Games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *