Na legendarnych tytułach Sony wychowały się całe pokolenia, a teraz jest szansa, aby nadać blask wspomnieniom. Posiadacze konsol PlayStation 5 mogli zobaczyć w PS Store gry z konsoli PS3, jako produkty dostępne do zakupu – czyżby nadchodziła rewolucja w obozie Sony?

Każdy kto posiadał konsolę PlayStation 3 musi pamiętać takie tytuły jak Gran Turismo, Killzone czy Resistance. To klasyki i nie da się przejść obok nich obojętnie, jednak dzisiaj niewielu z nas ma jeszcze działającą konsolę PS3 i osprzęt potrzebny do uruchomienia zasobów na tej konsoli. Chciałoby się czasem przywrócić wspomnienia z dzieciństwa czy młodości, jednak realnie jest to ciężkie do zrealizowania. Teraz okazuje się, że dzięki konsoli PS5 będzie to banalnie proste, a niektórzy użytkownicy zostali miło zaskoczeni opcją zakupu kultowych tytułów w PS Store.

Gry z PlayStation 3 dostępne do zakupu na PS5 - powrót do przeszłości

Nie chodzi oczywiście o usługę PlayStation Now, która dostępna jest na wybranych rynkach (bardzo okrojonych i niestety nie w Polsce) i pozwala na strumieniowanie obrazu w czasie rzeczywistym z gier dostępnych na starszych konsolach. Mowa bowiem o możliwości zakupu i odpalenia gier z konsoli PS3. W PS Store pojawiły się kultowe pozycje, a po przejściu procesu zakupowego transakcja kończyła się niepowodzeniem. Mimo wszystko gry te dostępne są w PS Store i stworzono cały system pozwalający na zakup. Co to zatem oznacza dla użytkowników?

Gry z PlayStation 3 dostępne do zakupu na PS5 - powrót do przeszłości

Wkrótce może dojść do całkowitego połączenia usług PS Plus i PlayStation Now, a Sony chcąc stworzyć produkt konkurencyjny dla Xbox Game Pass próbuje dać użytkownikom dostęp do legendarnych dla firmy produkcji. Dodatkowo zarejestrowano w urzędzie patentowym rozwiązanie pozwalające odtwarzać we wstecznej kompatybilności gry ze starszych konsol na PlayStation 5. Przypadek? Nie sądzę, chociaż sam patent niewiele wnosi, ponieważ nie jest to pierwszy raz kiedy Sony rejestruje wsteczną kompatybilność dla swoich konsol. Tak czy inaczej, Sony musi odczuwać aktywne działania ze strony Microsoftu, który stale rozwija swoją usługę Xbox Game Pass. To może sprawić, że gry nei tylko z konsoli PS3 staną się dostępne w PS Store, ale również starsze tytuły.

Gry z PlayStation 3 dostępne do zakupu na PS5 - powrót do przeszłości

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *