Sony planuje zwiększyć obroty w nowym PlayStation 5 i to dosłownie, bowiem na liście zmian w najbliższym czasie są bardzo ciekawe pozycje

Najnowsze gry ważą coraz więcej i ten trend będzie się wciąż utrzymywać, jeśli chcemy mieć coraz to lepszą grafikę i zwiększoną ilość szczegółów. Dlatego też pojemność nowego PlayStation 5 na poziomie 825 GB jest dobrym wynikiem, który pozwoli na spokojne granie w kilka tytułów, ale nie oszukujmy się – nie pozwoli na wielką kolekcję gier. Dlatego też było niemal pewnym, że Sony zdecyduje się na udostępnienie opcji montażu dodatkowe dysku M.2 SSD. Taki zabieg pozwoli na rozszerzenie pamięci, chociaż nie udostępniono go od samej premiery, a termin pozostawał bliżej nieokreślony. Teraz jednak wiemy nieco więcej na temat zbliżającej się aktualizacji, bowiem to nie jedyne zmiany jakie zajdą w najnowszej konsoli Sony.

PlayStation 5

Zgodnie z informacjami jakie podaje Bloomberg, aktualizacji wprowadzającej możliwość instalacji dodatkowego dysku możemy spodziewać się latem tego roku. Jednocześnie pojawi się jeszcze jedno “ulepszenie”, które może mieć znaczny wpływ na wydajność. Wraz z aktualizacją ma zostać odblokowana większa prędkość obrotowa wentylatorów konsoli, co pozwoli uniknąć nadmiernych temperatur, a jak wiemy, podwyższona temperatura wpływa niekorzystnie na działanie urządzenia. Jednak z drugiej strony większa prędkość wentylatorów oznacza większy hałas podczas wymagającej rozgrywki, a to może nie spodobać się graczom.

PlayStation 5

Jak widać Sony dalej stara się ulepszać swoją konsolę i walczy o pozycję na rynku. Takie zmiany są na pewno korzystne dla graczy, więc nie pozostaje nam nic innego jak się cieszyć z kolejnych aktualizacji. Chociaż najpierw trzeba taką konsolę zdobyć, a to nie jest takie proste jak się wydaje, bo dalej na sklepowych półkach można zobaczyć niedobór najnowszego sprzętu Sony. Mimo wszystko cieszymy się z planowanego dodania możliwości podpięcia dysku SSD, bo choć na papierze PS5 ma 825 GB pamięci, tak realnie jest to już tylko 667,2 GB dla użytkownika.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *