Reddit ogłosił w czwartek, że testuje kanały czatu podobne do Discorda. Pojawiają się one na wybranych subredditach. Dzięki temu posunięciu sieć społecznościowa stara się zapewnić członkom społeczności więcej możliwości interakcji ze sobą poza zwykłym, asynchronicznym systemem komentowania.

Reddit, ale jakby Discord

Firma potwierdziła, że rozpoczyna test z 25 subredditami ochotników. Nie została udostępniona lista subredditów objętych programem testowym. Określono jednak, że uczestniczące w eksperymencie społeczności mają mniej niż 100 000 członków. Reddit powiedział, że kanały będą trwałe na pasku nawigacyjnym społeczności, aby członkowie mogli je często odwiedzać.

Firma wspomniała, że wyciągnęła naukę z poprzednich produktów do czatowania, takich jak funkcja czatów społecznościowych, która została wycofana w 2020 r. W szczególności Reddit planuje dać większą kontrolę moderatorom. Nowa funkcja będzie miała dedykowany kanał dla moderatorów do rozmów na temat zarządzania danym subredditem. Ponadto będą oni mogli zdecydować, czy chcą włączyć tę funkcję dla społeczności w pierwszej kolejności. Co więcej, dodatkowo platforma daje moderatorom narzędzia, takie jak możliwość wyboru, kto może uczestniczyć w czacie, zarządzanie kolejką czatu i moderowanie zgłoszonych wiadomości w rozmowie.

Reddit jak Discord 2

Czy zmiany trafią do wszystkich?

W subreddicie r/modnews sieć społecznościowa ogłosiła, że w przyszłości planuje wprowadzenie funkcji dla kanałów. Planowane jest wprowadzenie np. wątków, przypinanych wiadomości, wzmianek o użytkownikach z powiadomieniami push oraz edycji wiadomości dla nadawcy w przyszłości. Sieć społecznościowa przyjmuje również zgłoszenia od moderatorów subredditów, którzy chcą wypróbować funkcję kanałów czatu dla swojej społeczności.

Wydaje się, że eksperyment może mieć spore szanse powodzenia. Wiele społeczności, zgromadzonych poprzez Reddit, opiera swoją komunikację na zewnętrznych serwerach czatu w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że ich członkowie używają dodatkowo takich narzędzi, jak Telegram, Discord lub IRC. Mają one po prostu ułatwić rozmowy między poszczególnymi członkami. Wprowadzenie kanałów może zatem zachęcić społeczności do dłuższego pozostawania na platformie. Platforma wykonuje już kolejny ruch, by zatrzymać ludzi na dłużej. Wcześniej wypróbowała różne sposoby interakcji na żywo, takie jak jej przestarzały klon Clubhouse o nazwie Reddit Talk i posty na czacie na żywo w społeczności.

Źródło: TechCrunch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *