Popularna aplikacja Telegram, służąca do przesyłania wiadomości otrzymała m.in. narzędzie do rozmycia obrazu i więcej opcji tekstu. Zmiany dotknęły także opcji przechowywania i ustawień zdjęć profilowych.

Najnowsza aktualizacja aplikacji Telegram zawiera odnowiony edytor multimediów, który został wyposażony w szereg nowych narzędzi. Służą one głównie do ozdabiania — lub ukrywania — części obrazu lub filmów. W aktualizacji na swoim blogu Telegram mówi, że wprowadza nowe narzędzie do rozmycia, które zasłania określone obszary zdjęcia lub filmu, pozwalając ukryć poufne informacje lub zamazać twarze przechodniów, którzy pojawiają się w tle.

Zamazane? I po problemie!

Twórcy Telegrama mówią, że aby rozmyta część zdjęcia się wtapiała, wystarczy użyć narzędzia Kroplomierz, aby dopasować kolor pędzla rozmycia do obrazu. Ponadto Telegram dodaje sposób zmiany rozmiaru, czcionki i tła tekstu podczas dodawania go do zdjęć lub filmów. Jest to rozwiązanie zbliżone do tych, które oferują Snapchat czy Instagram.

Zdaniem twórców, odnowione narzędzia do rysowania „dynamicznie zmieniają szerokość” w zależności od tego, jak szybko rysujemy i automatycznie wygładzają linie. Telegram dodał także sposób szybkiego dodawania kształtów, takich jak prostokąty, koła, strzałki, gwiazdki i dymki czatu, dotykając ikony „plus” w edytorze. Jeśli z kolei nie chcemy, aby odbiorca od razu zobaczył, co wysyłamy, możemy teraz zastosować efekt spoilera. Dodaje on „połyskującą warstwę” do obrazu lub filmu, która ukrywa jego zawartość, dopóki odbiorca jej nie dotknie.

Zobacz także: WhatsApp przestanie działać na starych telefonach – PEŁNA LISTA
W najnowszej aktualizacji Telegram doczekał się kilku ciekawych funkcji

Telegram – co jeszcze przynosi aktualizacja?

Poza narzędziami do edycji obrazów, najnowsza aktualizacja Telegrama zawiera nowe opcje przechowywania. Pozwalają one automatycznie usuwać dane z pamięci podręcznej w prywatnych czatach, grupach i kanałach. Zostaną one skasowane po pewnym czasie, jednocześnie wykluczając wybrane przez nas czaty. Wcześniej Telegram pozwalał wyczyścić pamięć podręczną we wszystkich czatach. Zmiana ta powinna zatem ułatwić automatyczne zwalnianie miejsca bez wpływu na ważne rozmowy. Aktualizacja wprowadza również przydatny nowy wykres kołowy. Pokazuje on, ile miejsca zajmują różne typy plików, takie jak filmy, dokumenty, muzyka i zdjęcia.

Istnieją również inne nowe ustawienia, które pozwalają wybrać zdjęcia profilowe dla kontaktów, które widzisz tylko dla siebie. Tym samym możliwe jest ustawienie zdjęcia profilowego danej osobie wyłącznie dla naszego użytku. Możemy ponadto zasugerować zdjęcia profilowe naszym kontaktom. Znajomi zaś – jeśli spodoba im się nasz wybór – mogą je zaakceptować jako główne zdjęcie profilowe. Jeśli natomiast ograniczyliśmy widoczność swojego zdjęcia profilowego tylko do kontaktów, Telegram daje teraz możliwość ustawienia publicznego zdjęcia profilowego, które każdy może zobaczyć. Lub wręcz przeciwnie: możemy ustawić widoczność swojego zdjęcia profilowego na „nikt”, jeśli nie chcemy, aby ktokolwiek w aplikacji (nawet nasze kontakty) widział nasze zdjęcie.

Inne pomniejsze funkcje obejmują nowe animowane i interaktywne emotikony, nową animację postępu w systemie Android oraz możliwość ukrywania przez administratorów grup ich list członków. Pakiet aktualizacji uzupełnia listę kilku innych funkcji, które Telegram dodał w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wśród nich – sposób rejestracji użytkowników Telegrama bez numeru telefonu i transkrypcję wideo dla użytkowników Premium.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *