Przyzwyczailiśmy się już do monitorów z wysokim odświeżaniem obrazu, jednak teraz czas na prawdziwy game changer – telewizor 144 Hz, który pozwoli na jeszcze lepszą jakość rozrywki i spełni marzenie wielu graczy

Od kilku lat na rynku monitory z odświeżaniem na poziomie 144 Hz wyrobiły sobie pozycję na tyle silną, że gracze już nie chcą patrzeć na mniejsze wartości odświeżania. Powoli wkraczamy na poziom 240 Hz, a 144 Hz staje się standardem do dynamicznych gier wideo. Jednak do tej pory z takiego dobrodziejstwa mogli korzystać głównie gracze komputerów stacjonarnych, a rozmiar ekranów był ograniczony. Teraz Samsung zmienia zasady gry i zapowiada telewizor 144 Hz.

Telewizor 144 Hz? Już w tym roku od Samsunga - nowy poziom rozrywki

Rozdzielczość 8k i 144 Hz to propozycja od Samsunga na 2022 rok i zapowiada się to niezwykle ciekawie, bowiem z takim zestawem telewizor przestaje nas ograniczać, co do wyświetlanych na nim treści. Nowe telewizory z serii Neo QLED mają być prawdziwą rewolucją. Wszystkie zestawy Neo QLED 8K i 4K zwiększają skalę luminacji z 12- do 14-bitowej, co umożliwia lepszą kontrolę źródła światła. Warto zaznaczyć, że do wykorzystania pełni potencjału będziemy potrzebować naprawdę mocnego PC, ponieważ konsole PS5 i Xbox Series X mają ograniczenie do 120 Hz, chociaż pewnie ich następcy rozwiną pełnię możliwości.

Telewizor 144 Hz? Już w tym roku od Samsunga - nowy poziom rozrywki

Co więcej, telewizory Neo QLED z oferty na rok 2022 oferują tryb EyeComfort, który automatycznie dostosowuje jasność i tonację ekranu dzięki wbudowanemu czujnikowi światła i informacjom o porze dnia. W miarę jak zmienia się światło otoczenia, ekran stopniowo zmniejsza poziom jasności, oferując cieplejszą tonację i odpowiednio dostosowując poziom niebieskiego światła. W tym roku telewizory Neo QLED dostarczą jeszcze lepszego brzmienia. Dostępne we wcześniejszych modelach rozwiązanie OTS (Dźwięk Podążający za Obiektem), które kieruje dźwiękiem tak, by „poruszał” się w pomieszczeniu w sposób odpowiadający ruchowi widzianych na ekranie obiektów, zostało rozbudowane. W rezultacie urządzenia na rok 2022 oferują funkcję OTS Pro wykorzystującą potężne głośniki kierujące dźwięk ku górze, by generować jeszcze pełniejsze brzmienie przestrzenne.

Telewizor 144 Hz? Już w tym roku od Samsunga - nowy poziom rozrywki

Źródło: materiały producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *