Już na początku roku powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat nowej fabryki samochodów Tesla w Meksyku, która jest kolejnym kamieniem milowym firmy

Informacje na temat nowej fabryki firmy w Meksyku pojawiają się już od jakiegoś czasu, ale wciąż brakuje oficjalnego potwierdzenia zarówno ze strony Elona Muska, jak i lokalnych władz, które mogłyby udzielić interesujących informacji. Kolejna Gigafabryka Tesli jest niezwykle ważna w rozwoju firmy, aby móc realizować założenia wolumenowe i stale zwiększać swój udział w rynku samochodów elektrycznych, a warto mieć na uwadze, że konkurencja nie śpi i w ostatnim czasie rynek bardzo się zagęścił.

Tesla ogłosi więcej szczegółów w sprawie nowej fabryki w Meksyku

Co aktualnie wiemy?

Z informacji jakie są dostępne do tej pory wiadomo, że wybrano już miejsce na budowę, a nawet podobno grunt został nabyty. Zgodnie z doniesieniami nowa fabryka Tesli powstanie w miejscowości Nuevo Leon, niedaleko Monterrey. Co ciekawe, w tej lokalizacji działają fabryki dwóch gigantów motoryzacyjnych – Kia i General Motors. Czy Tesla zamierza skorzystać z ich doświadczenia i wykorzystać lokalizację również do swoich celów? Wiele na to wskazuje, a Elon Musk pracował nad projektem budowy nowej fabryki przez ostatnie pół roku. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że grunt pod fabrykę został już zakupiony, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone i brakuje oficjalnych dokumentów.

Tesla ogłosi więcej szczegółów w sprawie nowej fabryki w Meksyku

Co będzie produkowane w Meksyku?

To jest pytanie, które wszyscy sobie zadają, a odpowiedź wcale nie jest prosta. Tesla chce zwiększyć sprzedaż o 50% w skali roku, aby stać się największym producentem samochodów na świecie. Dlatego też kolejna fabryka jest niezwykle ważna, jednak wciąż nie potwierdzono jakimi produktami zajmie się Meksyk. Nie wiemy czy będzie tam odbywać się produkcja jednego z modeli Tesli czy tworzone tam będą jedynie niektóre podzespoły, a następnie zostaną one wysłane dalej w świat. Możliwe, że będzie to jeden z punktów zaopatrzeniowych w podzespoły dla rynku azjatyckiego, który jest sporym potencjałem dla Tesli i stanowi obiekt zainteresowań wszystkich producentów z branży motoryzacyjnej.

Źródło: Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *