Zazwyczaj skupiamy się na flagowych modelach, bo te wywołują największe emocje, jednak Galaxy S21 FE może pozytywnie zaskoczyć, bo choć to reprezentant średniej półki, to oferuje naprawdę dobrą specyfikację

Kontrolowane przecieki nie są nowością we współczesnym świecie. Obserwujemy takie działania nie tylko w branży technologicznej, ale również w motoryzacji. Niesie to za sobą wiele korzyści, ponieważ bardzo szybko robi się głośno na temat danego produktu, a koszty takiej kampanii “kontrolowanej” są znacznie mniejsze niż globalne kreacje. Prawdopodobnie w przypadku modelu Galaxy S21 FE Samsung zdecydował się na podobne działanie. W sieci pojawiły się dwa unboxingi/recenzje tego telefonu jeszcze przed premierą, którą zaplanowano na początek stycznia. Dzięki temu znamy dokładną specyfikację urządzenia.

Unboxing Galaxy S21 FE - tańszy niż myślisz, lepszy niż się spodziewasz

Samsung Galaxy S21 FE – Specyfikacja

Specyfikacja nowego dziecka Samsunga została ujawniona już jakiś czas temu, a prezentuje się ona naprawdę bardzo ciekawie. Telefon będzie wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED z gęstością 410 PPI i odświeżaniem 120 Hz, który pokryty będzie szkłem Gorilla Glass Victus, odpornym na zarysowania. Znajdziemy czytnik linii papilarnych w ekranie, a na samej górze ukryto aparat o rozdzielczości 32 Mpix z kątem 81 stopni. To jednak nie wszystko, bowiem z tyły znajdziemy potrójny układ aparatów, w skład którego wchodzi 12-megapikselowy aparat główny, 8-megapikselowy zoom oraz 12-megapikselowy aparat szerokokątny. Dodatkowo stabilizacja obrazu oraz system detekcji fazy dla aparatu wyposażonego w zoom.

Brzmi fajnie? A to dopiero początek! Sercem Galaxy S21 FE będzie ośmiordzeniowy układ Snapdragon 888 z układem graficznym Kryo 680, taktowany z częstotliwością 2,84 GHz i współpracujący z 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Pamięć masowa będzie dostępna w dwóch wariantach – 128 lub 256 GB i niestety zabraknie slotu na kartę pamięci. Bateria o pojemności 4500 mAh zapewni długie godziny korzystania z urządzenia, a funkcja ładowania zwrotnego pozwoli na ładowanie innych urządzeń. S21 FE oczywiście będzie obsługiwał technologię 5G.

Unboxing – potwierdzenie przecieków

Na YouTube pojawił się unboxing telefonu, który potwierdził nam powyższą specyfikację. Aktualnie film jest prywatny, ale spokojnie, pojawił się kolejny materiał, już w nieco lepszej jakości jako pełna recenzja, gdzie widzimy jeszcze więcej materiałów na temat telefonu. Mówi się, że oficjalna premiera będzie miała miejsce 4 stycznia lub 11 stycznia 2022 roku i to właśnie ta druga data jest bardziej prawdopodobna ze względu na targi CES 2022. W sklepach Galaxy S21 FE ma być dostępny w drugiej połowie stycznia. Jakie ceny będą w Polsce? Dzisiaj ciężko to oszacować, ale mówi się o kwocie 700-750 euro za wariant podstawowy (6 GB/128 GB) oraz 780-830 euro za wariant najmocniejszy (8 GB/256 GB). Zatem możemy przyjąć, że cena w Polsce będzie startowała od około 3299 złotych.

Unboxing Galaxy S21 FE - tańszy niż myślisz, lepszy niż się spodziewasz

Źródło: HDBlog oraz Duc Khanh

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *